Farkındalık maçında sevinen torunlar oldu

Farkındalık maçında sevinen çocuklar oldu

ŞIRNAK – Şırnak’ın Cizre ilçesinde ‘hususi gereksinimli torunlar gelişigüzel yerde’ faaliyetleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, Cizre Özel Uygulama Okulu’nda eğitim bilimi gören öğrenciler ile polis güçleri ve hoca karmasının oynadığı farkındalık maçı renkli görüntülere hayal oldu.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Milli Terbiye Müdürlüğü bünyesinde zindelik gösteren Cizre Hususi Aplikasyon Okulu ve İlçe Güven Müdürlüğü Cemiyet Destekli Polislik Kürsü Amirliği eliyle özel gereksinimli çocuklara müteveccih organize edilen farkındalık maçı düzenlendi. Konak Mahallesi İlçe Itimat Müdürlüğü bitişiğinde kâin halı sahada oynanan farkındalık maçında İlçe Güven Müdür Yardımcısı Ekrem Bülent Aktürk, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Şahan İke, Yazıhane Müdürü Tevellüt Gayirinal, öğretmenler ve polis memurları Özel Aplikasyon Okulunda yetişek gören hususi gereksinimli çocuklarla hem külliyen oynadı, hem de çocukların sevincine ortak oldu. Polis ve öğretmenlerden oluşan takıma cebin halı sahada külliyen oynayan çocukların sergilediği oyun mülevven görüntülere hayal olurken, çocukların attıkları golden yaşadıkları neşe ise sahada kâin herkeste mutluluğa bozukluk oldu.

Özel gereksinimli çocuklara yönelik kombinasyon edilen etkinlikle ilgili izah özne Cizre Özel Aplikasyon Okulu Müdürü Süleyman Özdemir, “Bugün hususi gereksinimli çocuklarımız öğretmen ve polis memuru karması ile hususi tıpkı futbol maçı yaptı. Bu farkındalık etkinliğimizin amacı ötekileştirilmiş özel gereksinimli çocukları topluma vermek ve onların kendilerini temas yerde kolaylıkla rapor edebilmeleridir” dedi.

Renkli görüntülere tayf olan ayak topu maçının böylece İlçe Güven Müdür Yardımcısı Ekrem Bülent Aktürk, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Şahan İke, Bölüm Müdürü Mevlit Gayirinal ve özge katılımcılar tarafından çocuklara madalya verildi. Aktiflik toplu ışık çekimi ile serencam buldu.

Share: