Fatih’te suç örgütüne yönelik ameliyat: 39 bakı

Fatih’te yanlışlık örgütüne müteveccih cerrahi müdahale: 39 gözaltı

İSTANBUL – İstanbul’da kıya, silahla yaralama, gasp ve bir nice suça karışan yanlışlık çetesi üyelerine yönelik İstanbul merkezli 5 ilde gerçekleşen operasyonda gerçekleşti. Özel harekat polislerinin birlikte destek verdiği operasyonda çete lideri ile birlikte 39 kaknem yakalanarak gözaltına makbuz.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü görevlileri ekipleri, Fatih’te çokları yabancı vatandaşlara ait ve bazıları tarihi olan emlak ve arsaları başka resmi şekilde ele geçiren, bölgede hakimiyet bina etmek üzere ‘Kasten Yaralama’ başta olmak için bir nice suça karışan, haddinden fazla sayıda kıya ve silahla cerh olaylarını gerçekleştirdikleri belirlenen birleştirme yanlışlık örgütü üyelerini takibe aldı. Bu eylemlerin azmettiricisi ve planlayıcısı olduğu kanıt edilen Sevinçli B.’ nin liderliğini yaptığı cürüm örgütüne müteveccih ekipler düzentileme başlattı.

Çete lideri Mesut B., ve yanındaki 30 üyesi ile gelişigüzel Beşiktaş’ta gerçekleşen silahlı çatışma olayını gerçekleştiren 18 karanlık atılmak amacıyla mecmu 48 şüphelinin yakalanmasına yönelik İstanbul özellikle gelmek amacıyla Adana, Muğla, Diyarbakır ve Düzce’de eş zamanlı cerrahi müdahale düzenlendi. Özel harekat ekiplerinin katıldığı operasyonda 39 kaknem eş gözaltına makbuz.

Gözaltına alınan şahısların karı ve iş yerlerinden yapılan aramalarda 6 adet ruhsatsız tabanca, 4 nüsha ruhsatsız av tüfeği, 6 adet ruhsatsız acayip av tüfeği, 2 skor kurusıkı tabanca ve bin 21 adet fişek, 1 adreste sera adına tabir edilen mızrap konu imalathanesi, 2,10 gram kokain ve kısaca bin 730 gram kötü, türlü banknotlardan oluşan yapmacıklı olduğu değerlendirilen 9 bin 580 Euro ve 551 dolar para ele geçirildi.

Polis ekipleri marifetiyle keyif kontrolleri gerçekleştirilen şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Share: