Galatasaray-Gaziantep FK maçının peşi sıra

Galatasaray Sportif NANIAZIZ Başbuğ Vekili Kızoğlankız Timur, iri bölümünü 10 can oynadıkları ve uzatma bölümünde attıkları golle 2-1 kazandıkları Gaziantep FK maçındaki yargıcı yönetimini eleştirdi.

Nef Stadı’nda oynanan müsabakanın ardından matbuat mensuplarına açıklamalarda kâin Timur, “Değme sabık çağ henüz gani olacak. 10 güç kaldıktan sonraları etkili bire bir savaş ortaya koyduk. Takatli benzeri mücadeleyi kazandık. Yargıcı hatalarını konuşmayalım, hür kişilere inceletip, Türkiye Futbol Federasyonundaki (TFF) yetkililere aktaralım istedik. Seçkin maçta hakemleri da alt etmek zorunda var olmak çıktı sıradanlaştı. Bu maçta dahi hiç kimsenin ikinci soluk kurnaz demeyeceği tıpkı karar ve sayamayacağım tıpkı derinti öz. Bundan biraz zaman geçmiş rakip takımlardan birinin kemiksiz olmasına rağmen ceza vuruşu verilmeyen benzeri fenomen var. Seçme ahit akıllıcasına davranmanın karşılığı bu olmamalı.” diye konuştu.

TFF ile belirleme ettikleri hakem hatalarına ait müzakere yapacaklarını vurgulayan Kızoğlan Timur, şu ifadeleri kullandı:

“Bu işe bundan sonra dur diyeceğiz. Türk futboluna beis edenlerin sonuçlarına katlanması gerekiyor. Bu konuda federasyon yetkilileriyle lazım görüşmeleri yaptık. Herhangi Bir devir Galatasaray üslubuna yakışan bir şekilde olacağız. Bu kasıtlar yalnız bize değil yeni seçilen federasyonun hile tarzına dahi yapılıyor. daha çok de hakeza şeyler olduğu müddetçe gereken şeyleri söyleyeceğiz. Hiç kimsenin bize uymazlık vermesini akseptans etmiyoruz. Gereken parçalanmamış konuları ilettik ve ileteceğiz. Galatasaray rastgele maçta hakemleri yenmek zorunda değildir. Bu bire bir şekilde sonuç bulacak. Serencam bulana kadar dahi mücadelemize devam edeceğiz. Sabrımızın sonucunda ayrımlı şeyler gördüğümüz için konuşacağız. Ayak Topu ailesinin hepsinin paydaşlarına erbap çıkması gerekiyor.”

Sonuç olarak nakil çalışmalarıyla ilgilendiren bile konuşan Timur, “Birkaç dönüş zarfında transferlerin kâffesi gelmiş olacak. Herkesin beklentisini anlıyorum ama rakiplerimizden kısaca 3 ay geç transfere başladık. Finansal yerine bir hamur var. Geçen seneden bu yana 52 milyon avronun üstünde dirimlik azalması var. Haddinden Fazla gür futbolcuları almak zorundayız. Transferler çarşamba ve perşembe haset ülkemize mevrut olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: