Gaziantep merkezli 4 ilde ayyarlık operasyonunda 10 çirkin gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 4 ilde planlı ayyarlık operasyonunda 10 münasebetsiz yakalandı.

İl Güllabi Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep doğmak üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması üzerine faaliyet başlattı.

Bu kapsamda teknik ve fiziki strateji eden ekipler, kendilerini memur ve mütekait yerine tanıtarak besicilerin hayvanlarını kayran ve 5 milyon lira üzerinde zarara uğratan zanlıları tayin etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri bitmeme ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Bitirmiş Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Baylan Örgün, AA muhabirine, 2 kocabaş hayvanı amacıyla dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Dünyalık için kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, biz bile jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Tanrı jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden mevrut Hevesli Atmaca ise dolandırıcıların genel ağ üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, anlaşma yapıp fiyatta anlaşıldı. Banka hesap numarası gönderdik ve bize dekont gönderildi. Aksata günü olduğu ve bizim üstelik başımıza böyle bir öz gelmediği üzere paranın gönderildiğini düşündük. Dünyalık ‘pazartesi haset gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Gücük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Zaman ayyar kol yakalandı.”Share: