Gaziantep ve Malatya’da, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi

Gaziantep ve Malatya’da 19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla merasim düzenlendi.

Gaziantep’te 15 Orak Ayı Demokratlık Meydanı’ndaki törende, Ilbay Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Delice, 5. Zırhlı Liva Komutanı Tugay Hacı Halil Osma, Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Gaziantep Büro Başkanı Cuma Yiğitlik, Türkiye Savaş Mamülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Gaziantep Şubesi Başkanı Cebbar Civciv, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Gaziler hesabına mütekellim Gaybubet Fakçı, şehit ve gaziliğin uğraş meydanlarında erişebilecek yer onurlu mertebelerden olduğunu belirterek, “Özellikle gazi site Gaziantep’te bire bir gazi adına yaşamaktan öz saygı ve çekicilik duyuyorum.” dedi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla bitmeme eden programda koşma dinletisi yapıldı.

Malatya

Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Anıtı’na, Vali Hulusi Atmaca, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Tuncay Altuğ, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan ile Türkiye Savaşçı Gaziler Derneği Şube Başkanı İbrahim Cengiz çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Delice ve beraberindekiler, Yeşiltepe Site Mezarlığı’ndaki şehitliği müzakere ederek, şehit mezarlarına al ve parafin karanfil bıraktı.

Protokol, okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua etti.

Törene İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Bitirmiş Komutanı Bitirmiş Kıdemli Miralay Ercan Değerli, Yeşilyurt Şehremini Mehmet Çınar, gâh sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Share: