Gediz’de ayak topu ve uçan top turnuvaları başladı

Kütahya’nın Gediz İlçesinde Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin zihinlerinde güzelce tıpkı hatıra olması, öğrenciler ortada kaynaştırmayı artırmak, bağlantı ve beraberlik bilincini yetiştirmek amacıyla İlçe Müftülüğü ve Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü ile kolektif planlı futbol ve uçan top turnuvaları başladı.

Erkek öğrencileri için Şehremaneti Kapalı Halı Sahasında düzenlenen futbol turnuvasının önce maçı olan Dayınlar Camii ile Bacaksız Camii maçının başlama vuruşu İlçe Müftü Vekili Osman Avcı ve Deneyimsizlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammet Keder marifetiyle yapıldı.

Kız öğrenciler amacıyla Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü Sınırlı Spor salonunda planlı Uçan Top Turnuvasının önce maçı Göç Kur’an Kursu ile Yenigediz Dalan Kız Kur’an Kursu Yaz Kur’an Kursu sınıfı ortada yapıldı.

Gediz Kaymakamlığı, Gediz Belediyesi, Gediz Müftülüğü, Gediz Toyluk ve Spor İlçe Müdürlüğü organizasyonu ile Ilmek İşleri Başkanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği protokolleri çerçevesinde yapılan turnuva 10 periyot boyunca birbirinden fırtınalı maçlara hayalet olacak.

İlçedeki camilerde Kur’an-ı Selek dersleri alan gençlerin kaynaşmaları, dostluk, kardeşlik ve birliğin sağlanması amacıyla düzenlenen ve 12 cami ile 11 takımın katılma gösterdiği turnuvada yaklaşık 250 zinde, bökelik amacıyla arak dökecek.

Turnuva ile ilgili konuşan İlçe Müftü Vekili Osman Orion, “Turnuvaların öğrencilerimiz beyninde kaynaştırmayı artırmasını, centilmenlik içerisinde sakatlık olmadan, öğrencilerimizin zihinlerinde sunturlu tıpkı hatırat bırakması temennisiyle turnuvaları bitirmeyi hedefliyoruz. Turnuvaların düzenlenmesinde katkısı mevcut Gediz Kaymakamlığına, Gediz Belediyesi’ne, Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne ve turnuvalara iştirak sağlayan bütün öğrencilerimize teşekkür ederiz “dedi. – KÜTAHYA

Share: