Geleceğin piyanistleri Sarıkamış’ta açılan kursta yetişiyor

Sarıkamış Umum Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesindeki Cahillik Merkezi’nde açılan piyano kursuna, yaşları 7 ile 12 arasında mütebeddil 40 bala katılıyor.

Geleceğin piyanistleri kalkmak üzere çaba gösteren kollar günde 2 saat almak için haftanın 6 haset piyano eğitimi alıyor.

Piyano kursu öğretmeni Nazlı Kayaç AA muhabirine, öğrencilere piyanoyu ve müziği sevdirmek için kursu açtıklarını söyledi.

Kaya, kursta geleceğin seçkin piyanistlerini katmak için çaba sarfiyat ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Amacımız çocuklarımıza dolgunca eğitim vererek Fazıl Say’lar, İdil Biret’ler bakmak. Şehitler diyarı Sarıkamış’tan güzel sanatçılar görmek istiyoruz. Fahri, iştahlı, yetenekli çocuklarımız var, inşallah onlara katkıda bulunacağız. Ben üstelik bu işe konservatuarda başladım, çocuklarımıza hayır olma üzere mücahede ediyorum.”

Kursiyerlerden Rana Yaya bile kursu haddinden fazla sevdiğini anlatarak, “Nazlı öğretmenimiz bize çokça sunturlu piyano öğretiyor. İnşallah hemen Türkiye’nin değil dünyanın en mebzul piyanistleri oluruz.” diye niteleyerek konuştu.

Belinay Kalaycı ise “Babam beni bu kursa yazdırdı. Piyanoyu çok seviyorum. Piyanonun hem sesleri hem de ona dokunması çok iyice” ifadesini kullandı.

Muhabir: Hüseyin Demirci

Share: