Genç horozlar bakir sezona iddialı hazırlanıyor

Kullanılmamış sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde mücadele edecek olan Denizlispor, eskimemiş mevsim hazırlıklarını Teknik Sorumlu Gökhan Gerçek nezaretinde sürdürüyor.

Kullanılmamış sezonda Seçkin B Ligi’nde arka yanlar üzere savaşım edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Ayak Topu Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile savaş edecek.

Ligi ve kullanılmamış mevsim hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Teknik Sorumlusu Gökhan Cins, eskimemiş zaman hazırlıklarının gayet ferah geçtiğini vurguladı. Köken, “Şu temel kadar 34-35 antrenmana mümasil antrenman devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem da taktiksel anlamda adım adım toparlıyoruz. Kol bu sene 20 takımlı olamaz. Geçen sene 36 bando maç oynanmış tıpkısı yığın vardı. Ama şimdi 20 takımlı benzeri kol var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz çift devreli loda usulü oynanacak. 18 maç oynanacak. Maç sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara bakarak kopya beş altı. Bağımlı bu dallar gelişim çağında hangi kadar çok karşılaşma oynarlarsa o kadar ongun. Bu nedenle bu açığı hazırlık maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma revan oyuncu ayrımsız daha dönmemeli”

Kullanılmamış zaman hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın serencam halini rüyet imkanı bulduklarını belirten Gerçeklik “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Ast yapılar şampiyon olma, yürek iktisap yerleri değildir. Ast yapılarda rüçhan maksat A takıma bereketli oyuncular çevirmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz aktör evet oyuncu namına A takıma gitmeli. Giden aktör bir henüz gelmemeli” diye niteleyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: