Giresunspor Kulübü Başkanı Karaahmet: “Giresunspor bu kez ayrıksı bir hikaye yazacak”

Spor Göt Süper Loda ekiplerinden Bitexen Giresunspor’bile, pakt başkanı Kağan Karaahmet, Giresunspor’un bu mevsim ayrımlı ayrımsız sükse hikayesi yazacağını söyledi.

Karaahmet, Çotanak Spor Kompleksi’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Giresunspor’un geleceğiyle ilişik çok bati benzeri takım kurduklarını belirtti.

Futbolda eke modellerden birini uygulamaya çalıştıklarını dile getiren Karaahmet, şunları kaydetti:

“Kulübün gelirlerini, giderlerini ayarlamaya çalışıyoruz. Ayak Topu ekonomisini henüz aşağılara çekmeye çalışıyoruz ve topçu yaş seviyesini altlara alarak Giresunspor’u topçu üreten, başarılarını bunlar üzerinden yaparak tıpkı sıra yazmaya çalışıyoruz. Artık futbolda sizler da duyuyorsunuz ‘Giresun modeli’ diye niteleyerek tıpkısı modeli dizge uygulamaya çalışıyor, doğrularımızı almaya çalışıyorlar. Bu üstelik akıllıca amal yaptığımızın göstergesidir.”

Karaahmet, akilane amal yapmaya devam etmeleri halinde başarılarının apayrı bire bir noktaya gideceğine işaret ederek, “Çünkü bu seneki Giresunspor’un futbolcularının vereceği performans ve Giresunspor’dahi yapacağımız öz bizi güvenli olun çok eksantrik yerlere götürecek. Ego hakeza çokça iddialı şeyler söylemeyi sevmem ama Giresunspor bu öğün apayrı tıpkısı hikaye yazacak.” dedi.

Giresunspor’un şu anda alternatifli bire bir kadrosunun olduğunu vurgulayan Karaahmet, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda hocamızın çıktı ne önceki 11 ile çıkacağını bilmiyoruz. Genelde sokakta balık satan de boyacılık fail birlikte taksicilik fail üstelik ilk 11’i sayıyor, çünkü ekip o kadar, amma şu anda önceki 11’i sayamıyorsun. Zira temas mevkide hocamızın haddinden fazla ferah iki oyuncusu var. Takımda elan değişik bir santrfor gibi miydi? bir tane daha alabilirdik. Sonra dedik ki bekleyelim çünkü almış kalkışmak için ahzetmek transferin yer iri hatası.”

Karaahmet, Giresunspor’un sonuç üç sezonda kısaca 60 para aktarımı yaptığını aktararak, “Ben geldiğimde 1,5 senede 74 transfer yapmıştı, doğrusu kulüpleri bu batırıyor. Bu takıma cemaat çıkı çünkü çok altın oyuncular var. Bunu göreceksiniz, ‘Bu kayırıcı bunu söylemişti.’ diyeceksiniz.” ifadelerini kullandı.Share: