GMG Kastamonuspor’u Galatasaray maçı heyecanı sardı

Türkiye Kupası’nda Galatasaray ile eşleşen GMG Kastamonuspor, maç öncesinde hazırlık çalışmalarına başladı. Koşa antrenmanla karşılaşmaya hazırlanan futbolcular, Galatasaray ile eşleştikleri amacıyla ateşin olduklarını söyledi.

Türkiye Kupası’nda 3. devir elemeleri için yapılan ad çekme çekiminde Galatasaray ile eşleşen GMG Kastamonuspor, Nef Stadyumu’nda oynanacak maç öncesinde, hazırlıklarına başladı. Kura çekiminin arkası sıra Trabzon deplasmanında 1461 Trabzon Futbol Kulübü ile karşılaşan ve mücadeleden 1-1’lik skorla ayrılarak 7 haftalık yenilmezlik serisini sürdüren GMG Kastamonuspor, 9. hafta mücadelesinde Gazi Stadyumu’nda Adıyaman Futbol Kulübü’nün ağırlayacak.

GMG Kastamonuspor, koşa antrenmanla hem Adıyaman Ayak Topu Kulübü hem da Galatasaray maçına hazırlanıyor. Ustalık Direktör Zorlu Akpunar, Galatasaray ile eşleştikleri üzere bahtiyar olduklarını söyledi.

“GMG Kastamonuspor takımını sunma işi şekilde mandepsi edeceğiz”

Türkiye’nin yer şişman camialarından benzeri tanesine cebin oynayacaklarına özen çeken GMG Kastamonuspor Maharet Direktörü Pek Akpunar, “Kiminle konuşursak tığ, kuradan Galatasaray’ı çekeceğiz, tığ Galatasaray’ı çekeceğiz diyerek böylece Galatasaray ile eşleştik. Bu kuradan belde çokça mutluyum. Hem maharet heyet yerine hem de takımdaki oyuncularımızın gelişimi yerine bizim için tahammülfersa benzeri tecrübe olacağı kanaatindeyim. GMG Kastamonuspor takımını yeryüzü işi şekilde külah edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Galatasaray ile oynayacakları için coşkulu olduklarını dile getiren Akpunar, “Kuradan bir anda sonrasında hem içtimai medyadan hem birlikte bando içerisinde alçak bire bir galeyan uyandırdı. Macerasız değil, acun çapında oyuncuları var. Hem Türkiye kupasını hem de ligi nail bire bir hocaları var. Türkiye’nin yer gür statlarından aynı tanesinde oynayacağız. Bu hem ustalık heyet üzere hem birlikte futbolcular üzere müthiş bir fırsat. Bizlerde bunu bildirme bol şekilde değerlendiririz inşallah. Kendi haddimizi isteyerek oynayacağız. Ama bizim buradaki amacımız şu: Zaman Zaman aynı mevsim tahammülfersa ayrımsız ayak topu oynarsın ama bu kalıp maçlarda kendinizi gösterebilirsiniz. Canlı oyuncularımız var. Alelhusus onlar üzere bir okazyon olarak değerlendiriyorum. GMG Kastamonuspor, henüz öncesinde de Galatasaray ile eşleşmiş tıpkısı topluluk. Bizim amacımız burada futbolun doğrularını genişlik işi şekilde teşhir etmek” diye konuştu.

Olmuş Batur: “Umarım güzelce, dörtköşe ayrımsız maç evet”

Tecrübeli santrafor Ergin Batur ise, “Ben, kariyerimde Galatasaray’a karşı bir nice karşılaşma oynadım. Lezzetli hatırat biriktirdim. Güçlü değil, genelde Rum kulüplerinde Galatasaray’a karşı oynadığım üzere bilcümle sahadan mağlup ayrıldım. Umarım kurada iyicene, sevinçli bire bir karşılaşma olur. Arz önemlisi bizim için sahada format şansı bulacak tüvana oyuncu kardeşlerim benzeri nebze o statların, o rakiplerin, o atmosferin tadına varır ve o lal onları bugünden elan iyisini fora etmek için kamçılar. Bunu çokça istiyorum onlar adına, arz azından o ligleri o statları o rakipleri görsünler, onlara alın oynasınlar. Bu uzanım en azından ihtimal onlar namına tıpkısı motivasyon kaynağı türlü diyerek düşünüyorum, öyle de düş ediyorum” şeklinde konuştu.

“Şansızlığımı kıracağım, gol atabilirim inşallah”

Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a, Trabzonspor’a gol attığını ancak Galatasaray’a gol atamadığını, yürek maçında gol kovmak istediğini vurgulayan Batur, “Galatasaray’a alın haddinden fazla aşkın lezzetli anılarım namevcut. Karabük’te oynarken aynı keresinde 6-7 gol yemiştik. Lezzetsiz anılardı, kılıklı anılar değildi. Şansızlığımı kıracağım, gol atabilirim inşallah. Ayrıca şahsi fikrim yerine Ağabey üzere zihayat tıpkı santraforumuz var. Onun oynamasını isterim elbette kararı hocamız verir. Ben Reşit Keleş namına sahada gailesiz Ede arkadaşımızın olmasını isterim. İnşallah benim yerime o gol atar” ifadelerini kullandı.

“Doğru bire bir dünya ile oynayacağız, heyecanlıyız”

Esaslı bir zümre ile oynayacakları amacıyla heyecanlı olduklarını söyleyen GMG Kastamonuspor Bando Kaptanı Faruk Öcal dahi, “Bizim evvel öncelikli hedefimiz klasman, ligde ferah yerlere karışmak istiyoruz. Çünkü burada kulüpte büyük emekler veriliyor, bu takımın kurulması üzere haddinden fazla çabalama harcama edildi. Kupa bizim amacıyla ikinci planda ama Galatasaray ile çiftleşmek ve onlarla ihanet etmek, Arena’dahi sahaya çıkmak bizim için iyice tıpkısı maç olacaktır. İnşallah Arena’dahi pir benzeri ayak topu sergileriz. Kestirmece 13-14 devir var pik, herkes çalkantı duygun, tabiatıyla kim bizlerde Galatasaray gibi köklü bir topluluk ile oynayacağız. Heyecanlıyız” ifadelerini kullandı. – KASTAMONU

Share: