GSO’da uluslarası pazarlama ve azrail bulma yöntemleri eğitimi verildi

Gaziantep Uran Odası (GSO) tarafından, Ticaret Bakanlığı’nın 2010/8 sınırlanmış Arsıulusal Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (BAĞA-GE) tebliği çerçevesinde firmalara, Uluslararası Pazarlama ve Alıcı Bulma Yöntemleri eğitimi verildi.

GSO’da, Gaziantep Kimya ve Plastik Kümesi’nde meydan düzlük firmalara verilen eğitime projede saha düzlük 19 firmanın hacısı hocası temsilcileri ile katıldı. UR-GE projesinde saha düzlük kimya ve plastik firmalarının dış tecim işlemlerinde tasavvur alışveriş tespit ve azrail bulma konularına yönelik bilgilendirilmesi amacıyla planlı “Arsıulusal Pazarlama ve Alıcı Bulma Yöntemleri” eğitimi süresince, katılımcılara, aut ticarette planlama garaz veriş seçimi ve istihbaratı üstüne tecrübe kazanımı, sektörde ruh gösteren firmaların kompetitif piyasada ürünü pazarlarken müşteriye anlayış konusunda brifing yapıldı. KAPLUMBAĞA-GE Projesi çerçevesinde firmalar, uluslararası rakiplik güçlerinin geliştirilmesine yönelik faaliyetlere ilişkin Tecim Bakanlığı desteğinden faydalanıyor. Projede firmalar; GSO aracılığıyla organize edilen eğitimler, müşavirlik faaliyetleri, yurtdışı fuar ziyaretleri ve düet hisse senedi görüşmeleri ve Türkiye’ye getirilecek gurur heyetleri organizasyonlarına katılıyor.

GSO’nun proje ile gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzdelik 75’i Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor. – GAZİANTEP

Share: