Gültekin Uysal: “Dünümüzü Çalanlara Yarınlarımızı Çaldırmayacağız”

NEDİM GÜLER

Demokrat Fırka Genel Başkanı Gültekin Uysal, ” Türkiye’dahi ayrık aynı düzenle maalesef tıpkı amme kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kroni anamalcılık diyebileceğimiz bire bir tevzi mekanizmasıyla kravatlı tıpkı soyguna muhatabız… Dünümüzü çalanlara yarınlarımızı çaldırmayacağız” dedi.

Bazı açılışlara süzülmek ve temaslarda düşmek için Yalova’ya mevrut Demokrat Parti Umumi Başkanı Gültekin Uysal, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. İktidarın kendi hatalarını kapatmak için muhalefeti suçlamak kadar benzeri niyeti olduğunu belirten Uysal, “Önümüzde belki üstelik Türk demokrasisinin bildirme edisyon seçimi diyebileceğimiz ayrımsız sınavla cebin karşıyayız. Türkiye mukavemetli çok darbe, ara dönemler muammer amma temas geçen dolaşma rengi koyulaşan ve tıpkısı keyfi rejimle, adeta rehin alınma kastıyla, Türkiye Cumhuriyeti’ne devri yıprak muamelesi uygulanmış ve milletin iradesi katre edilmiştir. Türkiye’da ayrıcalı ayrımsız düzenle maalesef aynı amme kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kroni anamalcılık diyebileceğimiz ayrımsız dağıtım mekanizmasıyla kravatlı bire bir soygunla muhatabız” dedi.

“MUHALEFET BİRARAYA GELEMEZ ALGISINI YIKTIK”

Uysal, iktidarın kendisini örtbas etmek üzere ülkenin geleceğini ipotek altına aldığını anlatım ederek şöyle devam etti:

“Dünümüzü çalanlara yarınlarımızı çaldırtmayacağız. Türkiye nüfus bilimsel bir tehditle karşı karşıyadır. O açıdan mütebeddil aynı iradeyle beraber, Suriye meselesinden başlayarak milli güvenliğimize müteveccih yıldırı örgütlerinden ve zaman milli güvenliğimize benzeri apayrı zılgıt sistematik haldeki yolsuzlukların bu ülkenin kaynaklarını emip geleceğini yıldırma paha arkaç geldiğini ifade etmek isterim. O açıdan de zamanımızın çokça kalmadığını, bu tarihi eşikte milletimizin beklentilerine kıymet gelecek ayrımsız programı, aklı, kadroyu bilcümle beraber koyacağımızdan de eminim.”

Gelecek ilişki günü yapılacak 6’lı masa toplantısına bile değinen Genel Başkan Tevazulu, “İktidarın hep varlığını, pekâlâ olsa muhalefet çokça parçalı, hiçbir şekilde bire bir araya gelemez varsayımını yerle bir etmiş irade ile büyüyerek bugünlere geldik ve umudu şişirmek bizim hepimizin sunma temel vazifesidir. Milletimizin umutlarının çalındığı noktada varlığı millete umut olmuş insanlar kendisine bu umudu yerelden genele genelden yerele elan birlikte büyümesi için önümüzdeki zamanı mebzul değerlendirmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Gültekin Uysal, ayrıca Yalova merkezinde Cumhuriyet, İstanbul ve Fatih Caddeleri’nde vatandaşları selamladı.Share: