Gümüşhane’de bulunan âdem kemiklerinin kimliği belirleme edildi, ölümünden 7 sene sonra defnedilecek

Gümüşhane’dahi kâin âdem kemiklerinin kimliği tespit edildi, ölümünden 7 sene sonraları defnedilecek

Hasan Germiç’in kemikleri ölümünden 7 yıl sonraları gömülecek

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde ormanlık alanda sarıkız toplayan köylüler marifetiyle mevcut herif kafatası ve kemikler üzerinde yapılan icraat sonucunda, kemiklerin 7 yıl ilk kaybolan Hasan Germiç’e ilişkin olduğu kesinleşti.

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesi Üçtaş köyünün İmat Kıranı Mahallesi’nde 27 Mayıs tarihinde ormanlık alanda maden toplayan köylüler kayırıcı kafatası buldu. Uyanık ekipleri kafa içi ve kemiklerin Kürtün’dahi daha önceki kaybolan ve mufassal aramalar sonucunda bulunamayan 49 yaşındaki Hasan Germiç’e ait olabileceği şüphesi konusunda iş başlattı. Kemikler ve kafatası kriminal laboratuvara gönderildi. Yapılan icraat neticesinde kemiklerin Palan ilçesinde 24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç’e ilgili olduğu kesinleşti. Hasan Germiç’in kardeşi Talat Germiç abisinin cinayete kurban gittiği iddialarını yineleyerek sorumluların bulunmasını isterken, 7 sene sonradan abisinin tıpkı mezarı olacağından etraf yaşadığı ekşimsi sevinci üstelik dile getirdi.

“Katiller abat gezmemeli, cezasını çekmeli”

Yapılan incelemelerde kemiklerin abisi Hasan Germiç’e ilgili olduğunu ve abisinin 7 yıl bilahare bir mezarının olacağından âlem buruk benzeri sevinç yaşadıklarını belirten Talat Germiç, “24 Teşrinisani 2015 tarihinde kaybolan Hasan Germiç cümle aramalara karşın hiçbir izine rastlanmamıştı. Bundan 6 kamer ilk vatandaşlar yoluyla ormanın yoğun noktalarında mızrap parçalarına rastlanmıştı. Bu araştırmalarda kemiklerin tamamının ormanlık alanda bulunması neticesinde devletimizin görevlileri eliyle İstanbul Adli Tıp’a gönderilerek burada tetkik çalışmaları yapıldı. Bu çalışmalar neticesinde mızrap parçalarının abim Hasan Germiç’e ilişik olduğu ortaya imdi. Bizim için aynı mezarının olması önemliydi fakat daha mefret olan bunu fail katillerin rahat gezmemeleri, cezalarını çekmesini istiyoruz parçalanmamış temennimiz bu” dedi.

Share: