Gümüşhaneli dağcılardan öğretmenlere zirvede şaşırtı tebrik kartı

Gümüşhane Alpinizm, Doğa Sporları ve Toyluk Derneği (GÜDAK) düzenlediği natür yürüyüşüne katılan eğitimci sporcularına zirvede gül ikram ederek şaşırtı yaptı.

Gümüşhane’de yıllardan beri iki haftada tıpkısı düzenlediği natür yürüyüşleriyle kentin tanımının birlikte spor ve sağlıklı yaşamına yardım sunan GÜDAK, bu hafta rotasını Şiran ilçesine çevirdi.

Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun Dağının 2 bin 50 metrelik karlı zirvesinden yürüyüşe başlayan sporcular daha sonraları Şiran ilçesine tutkun Elmaçukuru ve Dilekyolu köylerine ulaşarak 14 kilometrelik etkinliğini tamamladı.

Toplam 38 doğaseverin katıldığı etkinlikte yürüyüşün başladığı yasakçı olan Tersun Dağı zirvesinde grubun hoca üyelerine gül sunma eden GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut, “Tersun dağından başladığımız yürüyüşümüzü karlı bire bir ortamda bazen gündüz kimi zaman bulutlu havada baş aşağı ve çıkışları olan keyifli tıpkı rotada tamamladık. Rastgele patika grubundan insanların katıldığı huy yürüyüşlerimize öğretmenlerimizden de katılanlar elbette oluyor. Bugünkü yürüyüşümüzü hepimizin üstünde emeği olan, hamurumuzda mayası bulunan elleri öpülesi öğretmenlerimize adadık. Yürüyüşümüze katılan öğretmenlerimize parkur başlangıcında güllerimizi arz ederek günlerini kutladık” dedi.

GÜDAK’ın jesti karşısında makbul sporculardan Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerinden Ayşe Görgüsüz, “Doğası tekmil bire bir yeri elan yürüdük bu hafta. Tatlı tıpkısı kar örtüsüyle iyice aynı haset deneyimledik. Ayrımsız zamanda GÜDAK sorumluları tığ öğretmenler amacıyla esaslı tıpkısı jest yapmış. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken Bayburt Üniversitesi akademisyenlerinden Fatma Cebeci üstelik “Öncelikle GÜDAK ailesine bu özel periyot adına düzenledikleri aktiflik ve kutlama çiçekleri üzere teşekkür ederim. Eğitimin temelinde ilişik yatar. Bir terbiyeci öğrencisine insana, doğaya ve gerçekte ortamında yaşadığı dünyaya karşı tabiiyet ve alçalma aşılar. Ben üstelik kardeş kardeş mesleğini eden umum öğretmenlerimizin 24 Teşrinisani öğretmenler gününü kutlarım” diye niteleyerek konuştu.

Emekli öğretmenlerden Zehra Aygün ise “Zaman yapılan gidiş ayrı güzeldi çünkü Öğretmenler Günü içindi. GÜDAK Başkanı Mustafa Akbulut hepimizi düşünmüş Tersun dağının zirvesinde bizlere çiçek verdi. Haddinden Fazla teşekkürname ediyoruz” ifadelerini kullandı. – GÜMÜŞHANE

Share: