Hak Temurci: Devletin 52 Milyar Dolar Eksiği Var. Olur Ne Yapacak? Mal Basacak. Mülk Bastıkça Şişkinlik Artacak

NEDİM GÜLER

Ati Partisi Genel Başkan Yardımcısı Düz Temurci, Hat Bankası kasasının 52 milyar dolar ekside olduğunu dile getirerek, “Devletin 52 milyar dolar eksiği var. Peki hangi yapacak? Şu anda biliyorsunuz tıpkı intihap ekonomisi uygulaması başladı. Para basacak. Mal basıp dağıtacak. Mal bastıkça enflasyon artacak. Pahalılık arttıkça cebinize giren parayı ululuk, gıyaben cebinizden çekecek. Türkiye, fakirleştikçe fakirleşecek” dedi.

Haklı Temurci, bugün partisinin Yalova İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişik değerlendirmelerde bulundu. Gelecek Partisi’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden saylav sisteme dolaşım önünde olduğunu belirten Temurci, “Bu ülkede kurumlar ortadan kaldırıldı. Eşkâl Bankası’nın kasası eksiklik 52 milyar dolar. Ne emreylemek biliyor musunuz bu? Kalıp Bankası’nın kasasını 1 dolara getirebilmek üzere evvel 52 milyar dolar kasaya koymanız lazım. Devletin 52 bilyon dolar eksiği var. Peki hangi yapacak? Şu anda biliyorsunuz aynı seçim ekonomisi uygulaması başladı. Para basacak. Servet basıp dağıtacak. Para bastıkça şişkinlik artacak. Para Şişkinliği arttıkça cebinize giren parayı ihtişam, görmeden cebinizden çekecek. Türkiye, fakirleştikçe fakirleşecek” diye konuştu.

“6-7 MİLYON İNSANA YARDIM EDİLİYOR”

Temurci, milletin ‘uyruk’ haline getirildiğini, temas gittikleri yerde içtimai yardımların sorulduğunu dile getirdi. Ati Partisi’nin insanlara gelişim ve ZIYAN ETMEK imkanı üstenme ettiğini vurgulayan Temurci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Ahali açan benzeri cemiyet, uyruk haline gelen tıpkısı cemiyet, demokratik ahbaplık devletinin asla bir sonucu olamaz. Bugün 6-7 milyon insana arkalama ediliyor. Tabiatıyla edilsin amma sorulması gereken şu:  Bu toplumu yardıma eksikli edenler ‘niçin bu toplumu bu ağıl getirdik’ diyerek niçin sormuyorlar? Açık söyleyeyim. Tahaffuz problemi, toplumsal konutlar dahil tutmak amacıyla tabii bunlarla ilişkin olarak yaşanabilir ayrımsız toplumun meydana getirilmesi amacıyla Ati Partisi ve alay malay politika yapmış olduğumuz dostlarımızla Türkiye’nin bilcümle bu sorunları çözülecek. Umum açan tıpkısı Türkiye değil, alay belirten, korkmadan ‘biz buradayız’ diyen benzeri Türkiye olsun istiyoruz. Sorgulanmayan, sorgulamayan tıpkısı topluluk istiyorlar. Onun amacıyla de ülkede eğitimin kalitesi yerlerde sürünüyor. İstiyorlar ki bu ülkenin zeki çocukları bu ülkede kalmasın, başka ülkelere, sıkı dışına gitsinler. Sorgulamayan, istifham sormayan benzeri cahillik gelsin. Önümüze prompter konulsun, gazetecilerin sorduğu soruları oradan okuyalım. Ahit kalırsa üstelik helikopterle yukarıdan dolaşıp temas şeyin yolunda gittiğini görelim. Mesele çözülmüştür.”

“BAŞIMIZA NE GELDİYSE CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ İLE GELDİ”

Bu ülkede başımıza hangi geldiyse Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile geldi. Halas Savaşı’nı yönetmiş bir Meclis’in bu ülkede angajmansız bırakılması kabul edilebilir benzeri şey değil. Onun amacıyla milletin seçtiklerinin millete hesap vermesi geçişsiz. TBMM’nin önümüzdeki dönemde kavim iradesinin tecelligahı olan aynı yere yeniden dönüştürülmesi geçişsiz. Geceleyin yarıları kararnameleri ile avlu karartan Cumhur Reisi kararnamelerinin bitirilmesi gerekiyor. Bize yalnız gözlerinin parlaklığı ile değil, bize aklının parlaklığı ve diplomaları ile oraya, Kaynak ve Maliye’nin başına bu işi sunu dolgunca yapacak kişilerin getirilmesi geçişsiz. Ayrımsız dönme bile Forma Bankası tecrübesi sıfır insanlara Dalan Bankası’nı konfirmasyon etmemek lazım. Akraba kayırmacılığına serencam yüklemek geçişsiz.”Share: