Hat okulunda öğrencilerin evvel konser heyecanı

Çizik okulunda öğrencilerin önce konser heyecanı

Gönüllü piyanistin bala aşkı hat tanımıyor

ŞIRNAK – Şırnaklı önce piyanist hat köylerindeki okullarda öğrencilere yönelik dinleti verip piyano çalıyor. Kato Dağı eteklerindeki karye okullarındaki öğrencilere piyano öğretip şarkılar belirten güre piyanist gönüllü namına herhangi bir yere gidiyor.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine vabeste Başaran köyündeki Cemil Semavi evvel ve ortaokulunda eğitim bilimi gören öğrencilere yönelik bu çağ ekol bahçesinde minik tıpkısı dinleti verildi. Akiset Atan isimli Şırnak’ın geçmiş piyanisti proje temin hedefiyle 10 yıldır karye karye dolaşarak konserler veriyor. İlk misil Beytüşşebap’ta çocuklara yönelik verilen konser ile köy okulundaki çocuklara evire çevire anlar yaşatıldı. Piyanosunu yanında gezdirip köy karye dolaşan piyanist Atan, fahri olarak toprak mıntıka dolaştığını söyledi. Atan, “1998 yılında 12 yaşında keşfedildim. Hususi ayrımsız üniversitede eğitim bilimi aldım. Musahabe eğitimi aldıktan sonradan buralara geldim. Şırnak’ın önceki piyanisti benim. İlçelerimizde köylerimizde minik söyleşi ve konserler veriyorum. 1 saat sürdü konserimiz. Torunlar çok mutlu oldular. Bizlerde çokça mutluyduk. Tarihte ilk defa hakeza bir dinleti veriliyor. Bilcümle dünyada sanatı yayma yerine değme yerdeyiz. 4 saatlik aynı yolun ardından buraya geldik. Hat boylarında bizleri karşılayan kardeşlerimizle bu arada oluyoruz. Sonuç yıllarda asayiş güçlerimizin yardımıyla hayat ve cesaret bilge, herkesi buralara davet ediyorum. Hep sanatçılarımız gelsin görsün keşfetsin buraları” dedi.

Nazlı Uce isimli mektepli ilk kez piyanist görmenin heyecanını yaşadığını söyledi. Uce, “Yıllardır ilk kez hakeza bire bir husus görüyoruz. Haddinden Fazla bahtiyar olduk. Hep böyle olsun” diyerek konuştu.

Muhammet Adıyaman adındaki mektepli ise “ilk kez piyanist gördük bize haz söyledi haddinden fazla eğlendik. Haddinden Fazla bahtiyar olduk” ifadelerini kullandı.

Share: