HDP’ye kepenk kapatan ailelerin çağa nöbeti bin 127’inci gününde

HDP’ye kepenk kapatan ailelerin evlat nöbeti bin 127’inci gününde

DİYARBAKIR Çocuklarının yıldırı örgütü mensuplarınca dağa kaçırıldığını sav fail aileler, HDP diyar binası uğrunda başlattığı yerleşme eylemi bin 127’inci gününde kararlılıkla bitmeme ediyor.

3 Ilkgüz 2019’da değişik kentlerden Diyarbakır’a gelen aileler, HDP memleket binası önündeki yerleşme eylemini bin 127 gündür sürdürüyor. Kars’tan oğlu Faruk Taşçı amacıyla Diyarbakır’a gelen temel Rahime Taşçı, 4 sene önceki habitat eylemine başladı.

HDP’ye kepenk kapattıklarını söyleyen Taşçı, “Kars’tan oğlum Faruk Taşçı için bala nöbetine geldim. 9 senedir oğlumu ne gördüm ne da sesini duydum. Peşini bırakmayacağım. 4 senedir burada genç erkek nöbetindeyim. 38 bala burada ailesine kavuştu. Eğer oğlum beni görüp ve duyuyorsa buradan ona sesleniyorum. Kimseden korkma gel devletimize tasdik ol. rastgele ceza bulunmayan. Oğlum benim kapım sana seçkin devir boş. Damla kardeşin ve baban seni çok özledi. Bütünü sen evde bekliyorlar. Ego senin peşini bırakmadım ve bırakmayacağım. Gelirsen buraya eline kına yapıp askere göndereceğim. Oğlumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum. HDP’ye kim düşünce veriyorsa bir katliama ortaktırlar. Buradaki binalarının kepengini kapattık. İnşallah kepenklerinin hepsini kapatacağız” ifadelerinde bulundu.

Share: