Himmet hayatımızla alay malay gardıroplarımız de hibritleşiyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Melez say yöntemini izleyen hisse senedi yerlerinde bundan sonra blucin pantolon, tişört ya da bire bir bluz giyerek ofise gitmek cins. Ancak bu uzanım, bakir tıpkısı aksiyon amacıyla uygulanan olmayabiliyor. İlk izlenim baskısı, varsa eskimemiş ofisin giyecek kurallarına uzlaşma ölçü gibi ayn uğrunda bulundurulması gereken birçok kriter urba seçiminde belirleyici olabiliyor. Bu bile kullanılmamış giyecek seçiminde bir nice zorluğu yanında getiriyor. Pandemi sürecinin insanların evlere kapanmasına hastalık olmasının urba alışverişi etme alışkanlıklarımızı değiştirmesi da cabası.

Kıyafetleri harman etmek

Fortune’dan Hillary Hoffower’ın haberine bakarak, bu güçlükler, kullanılmamış ayrımsız giysi dolabı üzere kolları sıvamanıza illet türlü. Eskimemiş say modelleri ve yıpranmamış alışkanlıklara ancak eskimemiş tıpkısı giysi dolabı çözüm tür. Fakat maltalık pahalılığı eskimemiş tıpkısı gardırobun yüksek maliyetini karşılayamayabilir. İşte bu noktada, melez aynı tatlılıkla daha kazançlı ve doğru tercihler açmak üzere akıllıcasına libas seçimleri yapmanız gerekebilir.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, veriş araştırma şirketi NPD Group Moda Giyim Direktörü Maria Rugolo, kullanılmamış aynı anlayışla hazırlanan bu eskimemiş çeşit gardıroba ‘melez gardırop’ adını veriyor. İki antrparantez üç ayrı giysi dolabı günleri geride kaldı diyen Rugolo, imdi hareket, oyun yahut aile için özel kıyafetlerimiz olmadığını söylüyor. Rugolo, “Meram, kıyafetleri doğru şekilde harmanlamak” diyor.

Değme ortama uyan hareket kıyafetleri

Bu, faaliyet şekillerinin sonsuz mütebeddil doğasıyla alakalı bir buut zira gâh şirketler ofiste çalışmaya dönüş yapmışken bazıları uzaktan çalışmanın üretkenlik ve verimlilik anlamında artılarını keşfederek idarehane hayatını mümkün olduğu kadar kısaltmaya çalışıyor.

Nazik şirketlerin 2022 yılı Mart ayında ofise köylü gün etme çağrıları patlak verdiğinde, ABD merkezli dünyaca adlı ahzüita uygulaması Liketoknow.it’bile yapılan toplanmış aylık hareket kıyafeti aramalarında 2020 yılı Teşrinievvel ayına nazaran yüzde 166’lık ayrımsız artış yaşanıyor.

Kısıtlı soylu erki imkanlar

Fakat hibrit emek modeline intikal süreci, çalışma hayatında bittabi ayrımsız çul tarzının uygulanan olduğuna müteveccih sorgulamaları bile birlikte getirdi. Toplumsal medya, pandemi sırasında moda döngülerine ivinti verirken faziletli para şişkinliği trendlere bukanak uydurmayı zorlaştırdı.

İnsanlar imdi hayatlarının farklı bölümlerinde kullanamayacakları kıyafetleri satın kabul etmek istemiyor.

Paranın kısıtlanmış olduğunun altını çizen Rugolo, “İnsanlar imdi hayatlarının farklı bir nice bölümünde kullanamayacakları kıyafetleri satın ahzetmek istemiyorlar” diyor. Basit da birçok gönül, aksiyon kıyafeti kategorisinde yapacağı harcamalarda daha dikkatli olmaya çalışıyor. Zaman daha çok insanlar, başka sosyal ortamlarda dahi kullanabilecekleri gelişim kıyafetleri seçmeye çalışıyor.

Kıyafetlerimizin çalışma şeklimizi yansıtmasını istiyoruz

Liketoknow.it uygulamasında cins etek ve pantolon gibi elan resmi sayılabilecek hisse senedi kıyafetleri siparişlerinin pandemi sırasında düştüğü gözleniyor. NPD araştırmasına bakarak ise 2020’den ilk çalışırken topluluk elbiseler ve hususi dikim kıyafetler gibi resmi hareket kıyafetleri giydiğini belirten yüzdelik  10’luk kesimin oranı 2022 yılı zarfında yüzdelik 5’e düşüyor. Bu süreçte, günlük üzeri olarak kabul edilen kot ve spor kıyafetlerin kullanılma sıklığı ise yüzdelik 32’den yüzdelik 40’a yükseliyor.

Rugolo bunu yüce benzeri uymazlık kendisine nitelendiriyor. Rugolo, gündelik spor ayakkabılar ve dökülmüş elbiselerin daha çok ofiste kullanıldığına ilgi çekiyor. Rugolo antrparantez tişörtlerin dahi çıktı eskisinden elan popüler olduğunu söylüyor. NPD araştırması da pandemi sırasında sert pantolonlara müteveccih nefretin ofise dönülmeye başladıkça kot pantolonlara müteveccih tıpkısı sevgiye dönüştüğünü gösteriyor.

Rugolo, kot pantolonun, kadınlar amacıyla faal çul statüsüne yükseldiğini belirtiyor. Haftada beş ila yedi periyot kot pantolon giydiğini belirten erkeklerin sayısı 2016’üstelik yüzdelik 36 iken 2022 yılında yüzde 43’e yükseliyor. Özetle gardıroplarımız daha çok güzelce melezleşiyor.

Haftada beş ila yedi çevrim blucin pantolon giydiğini söyleyen erkeklerin sayısı 2016’üstelik yüzde 36 iken 2022 yılında yüzdelik 43’e yükseliyor.

İş ve özel yaşam arasındaki ayrımın azalması, hareket ve özel hayat beyninde kıyafetlere büyüklüğünde yansıyan tıpkısı geçirgenlik yaratıyor. Elle Moda Direktörü Véronique Hyland, hele Z kuşağı amacıyla bunun çok elan meri olduğunu söylüyor. Hyland, “Vehleten aşkın işi olan evet da serbest etkin işlere daha çok güvenen Y ve Z kuşağı amacıyla hisse senedi kıyafetleri ve oyun kıyafetleri benzeri anlamaklık geliyor” diyor.

Demode stiller ve ağız tadı arzusunun etkisi

Bilcümle bunların yanında, modası geçmiş stiller ve kemaliafiyet arzusu hibrit kıyafetleri ana hareket haline getirmişe benziyor. Tasarımcılar birlikte imdi ofis dışında dahi giyilmeye akla yatkın gelişim kıyafetleri tasarlamaya ve dizayn anlayışlarını baştan yaratmaya çabalıyor.

Hibrit tasarımları zaman öylesine majör tıpkı norm haline geldi ki bugünlerde perakendecilerde bile anadan görme hareket kıyafetleri keşfetmek az çok zor ağıl geliyor. Haddinden Fazla acele şekilde eskiyen bu geleneksel kıyafetlerden yapmak amacıyla küçük de internet üzerinden pespaye araştırma yapmanız gerekebiliyor.

Rugolo, hibrit mücahede modellerinin teferruatlı süreli olmasının hibrit aynı gardırobu bile o kadar temelli kılacağını düşünüyor. Çalışanlar ve işverenler ofise aktarılma için halat çekme oyunu oynasalar birlikte melez benzeşim pekala dünyanın bakir gerçekliği türlü. Rugolo, “Melez modelde çalışanlar eğer mutluysa belki bile melez kıyafetler süresince bile benzeri o büyüklüğünde mutluyuzdur” diyor.

Sosyalleştikçe kıyafete benzeri dünyalık ödüyoruz

 

Pandemi sonrası bölüm kıyafeti eşofman mı olacak?

 

Hibrit himmet kalımlı hale geliyor

 

Ekonomiyi engin çalışanlar besliyor

 

Engin emek enflasyonu yavaşlatabilir

 

Z Kuşağı alarga çalışmayı tercih ediyor

 

Share: