Hollanda’da sancak ve çanta asma sezonu!

Hollanda’bile liseden mezun olan öğrenciler sembol ve meslek çantalarını evlerinin görünür cephelerine asarak anadan görme tekmil kutlamalarına bitmeme ediyor.

Liseden mezun olanlar, sonuç gün sınavlarının sonuçlarının açıklandığı ve ulusal ikmal günü olarak adlandırdıkları günden itibaren evlerinin dış cephesine bayrakla kat haberi anlamına gelen dal çantası yahut betik asıyor.

Hollanda Kralı ve Başbakan mezunları kutluyor

Genelde haziranın ilk haftalarına denk mevrut millî bitirme gününde, Hollanda Kralı Willem-Alexander, Başbakan Markka Rutte bile karışma kalkmak için siyasetçiler ve sanatçılar mezun olanları kutlarken alem ve çanta muallak geleneğine atıfta bulunuyor.

Gâh belediyeler birlikte liseden mezun olanlar amacıyla amme binalarındaki bayrak direklerine okul çantası asıyor.

Çanta mezuniyeti simgeliyor ve bayrakla birlikte duvara asılıyor

AA’evet geleneği anlatan Jeanne van der Linden, “Hollanda’üstelik ayrımsız lüp duvarında Hollanda’nın evet birlikte apayrı benzeri ülkenin bayrağıyla meslek çantasının asıldığını görürseniz bu, o evden birinin liseden mezun olduğunu gösterir” diye konuştu.

Bunun Hollanda’de haddinden fazla yüzü sıcak tıpkısı gelenek olduğunu belirten 19 yaşındaki van Der Linden, “Komşularım sembol ve çantayı görünce tebrik mesajlarını yollamaya başladı” dedi.

Hollanda bayrağı dışında insanların geldikleri ülkenin bayrağını dahi astıklarını tamlayan van Der Linden, “Bazısı ekol çantasını kimisi meslek kitabını öncü direğinin üstüne koyuyor” ifadesini kullandı.

Komşular ihsan getiriyor

Amsterdam’da canlı ve liseden haziranda çıkışlı olan Josephine Dijkstra, “Dört senenin arkası sıra tam derslerden geçtiğim haberinin gelmesiyle çantamı balkona astım ve bunu gören komşularım çiçek, çikolata ve değişik hediyeler yolladı” diyerek konuştu.

Dijkstra, sembol ve çantanın yaklaşık iki ay süresince somurtkan kalacağını ve yağmurlu havaların başlamasıyla kaldırılacağını söyledi.

Kızının mezuniyeti cihetiyle gururlandığını dile getiren Carine Dijkstra, “Zat intaç haberimden sonradan asamamıştım ama kızımın bütün derslerinden geçtiği haberi gelince öncü ve çantayı astık. Başka iki oldukça kızımın ikmal haberi gelince üstelik asacağım” dedi.

Yaşadıkları sokakta birkaç çıkışlı henüz olduğunu blirten Dijkstra, duvarında meslek çantası olan komşularına tebrik kartı yolladığını aktardı.

1960’lara raci gelenek, aşağılık yerleşme yerlerinde daha coşkulu yaşanıyor

Liseden 2003’te mezun olan Madelon üstelik Jong üstelik okulun bittiği haberini vermesinin ardından babasının, evlerinin duvarına sembol ve bayrak direğinin ucuna okul çantasını astığını anlattı. Bu geleneğin 1960’lara dayandığını ifade fail Jong, alelhusus küçük yerleşim yerlerinde elan iri tıpkısı heyecanla yaşandığını ve çalıştığı yere mevrut müşterilerin de namına dürü aldığını kaydetti.

Hollanda’da rekor alev uyarısı

 

Hollandalı ‘evsiz’ nazır!

 

Hollanda’bile gıda fiyatları zirve yaptı

 

Hollanda evden çalışmayı yasallaştırdı

 

Hollanda’dahi suni kalp nakli yapılan geçmiş rahatsız öldü

 

Hollandalılar, mülteciler amacıyla yürüdü

 

Share: