Hollywood ünlülerinin sigorta şirketleriyle imtihanı

Dünya sinemasının kalbi olan Hollywood’de, ünlülerin vücutlarının aynı kısmını astronomik rakamlara sigortalamasının yanı sıra, tıpkı bu kadar kocaman olan de çokça popüler davaların sigorta edilmesi.

Sabah’tan Barış Ergin’in haberine göre milyonlarca kişinin saf izler kabil seyrettiği Johnny Depp- Amber Heard savaşı bunlara sonuç benzer oldu. Depp davayı kazandı ve duruşma, 8.3 milyon dolar ödence ödemesine hükmetti. Davayı kaybeden Heard, bire bir de sigorta şirketinden çarpış almış oldu.

SİGORTA ŞİRKETİ HEARD’Ü YARI YOLDA BIRAKTI

Sigorta şirketi Heard’e, bu parayı ödeyemeyeceğini bildirdi ve nısıf yolda bıraktı. New York Marine ve General Insurance Company, ünlü oyuncunun masraflarını ödemeyi reddetti. Çünkü şeriklik, Heard’ün iftirasının “mahsustan ve zehir niyetli” olması yüzünden konusunda sakıt tazminatı hak etmediği görüşünde.

ŞİRKET KALİFORNİYA YASALARINI ÖRNEK GÖSTERİYOR

Üç cepheli davada bozuk kocası Johnny Depp marifetiyle açılan davasının savunması amacıyla rastgele ifa etme yükümlülüğünden muaf tutulması, Depp’in namına karşı kazandığı milyon dolarlık kararı ödemesi ve temyizle bağlantılı yerine süren dava masraflarını ödememesi dahi var. Ortaklık, Kaliforniya yasalarını benzer göstererek ifa yapmıyor. Kaliforniya eyaletindeki yasalara göre sigorta şirketleri müşterilerinin kasıtlı yerine suç işlemesi yerinde ifa yapmama hakkına ehil.

HEARD’ÜN AVUKATLARI YENİ BİR İTİRAZDA BULUNDU

Heard’ün avukatları ise ülkü sürecine bakir tıpkısı itirazda bulundu. Yapılan itirazda, 77 yaşındaki bire bir yargıcılar kurulu üyesi yerine ayrımsız soyadı olan ve bir isimli 52 yaşındaki tıpkı jürinin jürilik görevini yaptığını iddia etti. Heard’ün avukatları bu nedenle ülkü sürecinin adil olmadığını ve sigorta şirketinin ödeme yapması gerektiğini belirtti.

ALEC BALDWIN’İN ÂDEM KAZASI

Tıpkı farklı kırıcı sonuçlanan küme kazasında bile adlı aktör Alec Baldwin’in film çekimi sırasında kullandığı silah keskin aldı ve fon yönetmeni Halyna Hutchins öldü. Yönetmen Joel Souza da geçiğimiz ay, aylar bilahare hastaneden taburcu olabildi. Rust filmi yapım ekibi, olayın tıpkısı “kaymakamlık” olduğunu açıkladı ve çekimler çabucak durdu. TMZ firmasının, prodüksiyonu kapsayan sigorta poliçesinin ise 6 milyon dolar ile mecbur olduğu kazadan sonradan öğrenildi.

ŞİRKET YALNIZCA 6 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

Front Row Insurance Brokers vasıtasıyla yapılan poliçe umumi tartı kapsamında ve görüngü başına 1 milyon dolar ile bağlı. Antrparantez, 5 milyon dolarlık ek aynı umumi sorumluluk kapsamına ekleme olan bire bir ticari güncek teminatı dahi var. Yapım şirketi 1 milyon dolarlık kabil gözükse dahi yekpare meblağı istedi. Ama bu ölçü bile yetersiz kaldı. 42 yaşındaki Hutchins, önünde onlarca yıllık kariyer ve alacak bulunan yükselen aynı yıldızdı. Ayrıca direktör Joel Souza de vuruldu ve yaralandı. Sigorta şirketinin hem Hutchins hem de Souza amacıyla ödeyeceği bütün hacim 6 milyon dolarla merbut.

SUPERMAN BİLE BUNLARLA UĞRAŞTI

Hollywood’un yeryüzü sevilen ve önde mevrut yıldızlarından biriyken geçirdiği kaza sonucu teneffüs cihazına tutkun tekerli sandalyede hayata gözlerini yuman Superman karakterinin simgesi Christopher Reeve da hayattayken sigorta şirketleriyle uğraştı. Reeve’in satın aldığı esas esenlik sigortası serian tükendi. Felaketle sonuçlanan kaymakamlık sonrası bakımı yılda kestirmece 400 bin dolara mülk oldu kim bu nicelik biraz kişinin karşılaştığı alışılmadık tıpkısı maliyet. Sigorta şirketi katastrofik yaralanma ödemelerinde para boyu 1.2 milyon dolarlık bire bir ense sınıra sahipti. Ama bu cirim Reeve’e yaklaşık üç almanak benzeri ebat sağladı.

Amber Heard, tazminatı ödeyemiyor

Johnny Depp ile Amber Heard arasındaki davada karar bundan sonra

Alec Baldwin, film setinde yaşanan adam kaymakamlık sonrası yeniden işe döndü

Alec Baldwin’e 25 milyon dolarlık sorun

Hollywood yıldızlarına Malatya’da dövüş eğitimi

Hollywood’birlikte grev tehdidi

Share: