Hürriyetçi Yetişek-Sen Giresun Şube Başkanı Akdağ’dan Meral Akşener’e Çiçek Veren Öğretmenin Cımbar Edilmesine Tepki: “Öğrencileri Miting Alanına…

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Hürriyetçi Yetişek-Sen Giresun Büro Başkanı Uğurlu Akdağ, İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener’e çiçek verdiği gerekçesiyle öğretmen Mustafa Dizdar’ın çımbar edilmesine reaksiyon göstererek “Siyasal bir şahsiyete çiçek yüklemek siyasa tahsis etmek mıdır? Siyasileri Piraziz kaza sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasi parti mitingine katılmaları için alfabe gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasi parti faaliyetine kümeli oluyorlar mı?” dedi.

Hürriyetperver Terbiye-Sen Giresun Bölüm Başkanı Uğurlu Akdağ, Meral Akşener’e çiçek verdiği için Piraziz ilçesinden Güce ilçesine sürgün edilen öğretmen Mustafa Dizdar ile ilgilendiren açıklama yaptı. Akdağ, şunları söyledi:

“Mutlak ve eleştirmeli düşünceyi özümsemiş, çok sesliliğe saygıyı garanti altına düzlük, ‘fikri mutlak, vicdanı hür, irfanı mutlak’ anlayışla müstakil algı faaliyetleri yapmayı zorunlu ve elzem tıpkı unsur kendisine akseptans eden Hürriyetperver Terbiye Sen, haksızlığa hukuksuzluğa uğrayan üyelerinin, etiket, cinslik politik görüşüne bakmaksızın bugün ve bundan sonra de beraberinde durmaya devam edecektir.

“ADALETİN TERAZİSİ BOZULMUŞTUR”

Bugün adaletin terazisini bozulmuştur. Piraziz Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni tıpkısı zamanda sendikamız üyesi Mustafa Dizdar bize bakarak cürüm sıfır ancak Piraziz İlçe Milli Yetişek Müdürü ve İl Milli Yetişek Müdürü’hangi göre yanlışlık muazzez tıpkısı davranıştan kontekst iki el cezalandırılmıştır. Bu cezanın üst oruçlu olduğunu düşünüyoruz. Mustafa Dizdar öğretmenimiz örnek kişiliği, çalışkanlığıyla okulunda yüzü sıcak sayılan ayrımsız şahsiyettir. Dosyasında bu zamana kadar almış olduğu benzeri cezası birlikte yoktur. Öğretmenimiz aynı zamanda 2009 yılından 2021 yılına kadar 14 projede düz almıştır. 2014 yılından başlayarak 86 müstakbel müteşebbis (imalat), 34 anadan görme müteşebbis (imalat dışı) esnaflara müteveccih proje yazılarak onaylanmıştır. Bu projelerden 21 tanesi yetersiz fındık işleme tesislerine aittir.

“BAŞARILARLA KIRCI BİR EĞİTİMCİDİR”

Mustafa Dizdar 20 Temmuz 2022 tarihinde ilimizi mülakat eden Sayın Meral Akşener’i Bulancak ilçesinde esnaf ziyareti yaparken görmüş, o esnada kendisine tıpkı bağlam çiçek vermiştir. Tıpkı bağ çiçekten mi, Mustafa Dizdar öğretmenden mi evet de sayın Meral Akşener’den mi rahatsız oldu birileri muamma. Ancak tıpkı hakikat var kim bu sayrılık duyanlar Mustafa Dizdar karşı derakap tıpkı sormaca açıp kendisini bir el değil iki öğün cezalandırmışlardır. Evvel maaş anlaşma cezası verirler bu yetmez tıpkı de görev yeri değişikliği cezası vererek 70 km uzaklıktaki Güce ilçemize atamasını yaparlar. Yani cımbar ederler. Demin bunu yapanlara ara sıra sorularımız olacak;

1-Çiçek vermek ne zamandan beri suç sayılmaya başlandı?

2-Sayın Meral Akşener, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçlu birisi midir ki namına çiçek isnat etmek yanlışlık sayılıyor?

3-Siyasal bire bir şahsiyete çiçek yüklemek siyaset tahsis etmek mıdır? Eğer bari Giresun ilinde fariza işleyen ilkin Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, gâh kaza milli yetişek müdürleri doğmak üzere çoğu ekol müdürü, müdür muavini ve öğretmen bu suçu işlemişler midir?

4-Siyasileri Piraziz kaymakamlık sınırında karşılamaya gidenler, okuldaki öğrencileri miting alanlarına götürenler, öğretmenlere ve memurlara siyasi parti mitingine katılmaları üzere alfabe gönderenler ve bu mitinglere katılanlar siyasal parti faaliyetine ek oluyorlar mı? Bu cezayı verenlerin bunlar üzere neler yaptığını haddinden fazla düşkünlük ediyoruz.

“MUSTAFA DİZDAR’A VERDİĞİNİZ CEZALARI UNUTMAYIN!”

Hürriyetperver Yetişek Sen’in yetki ve faaliyetlerinden birisi üstelik ‘Kamu görevlilerine iş bırakımı ve siyaseti yasaklayan düzenlemeleri sona erdirecek çalışmalar yapmayı amaçlar. Fakat hiçbir siyasi parti ve kuruluşla örgensel ilişkiye girmez’ şeklindedir. Bize göre benzeri siyasi parti liderine çiçek çevirmek cürüm değildir. daha çok seçkin siyasal parti liderine evet dahi siyasetçiye çiçek ödeme, resim istifa üzere davranışlarda kâin kamu görevlileri da benzeri cürüm işlemiş olmayacaklardır. Bu kabilinden tıpkı durumla karşılaşacak olan eğitim çalışanlarının yanında olacağımızı afişe etmek istiyorum. Ayrıca Giresun ilinde ne yöneticilerin siyaset yaptığı herkesçe bilinmektedir. Sayın Mustafa Dizdar’ a vermiş olduğunuz bu cezalar unutmayın çıktı denk alınacak benzeri ölçüt olacaktır. Sayın Mustafa Dizdar’ a herhangi bir çeşit hukuki desteği vererek birlikte olduğumuzun bilinmesini isteriz. Adalete olan güvenimiz tamdır. Doğruluk asker evet da geç naz edecektir.”

Share: