İBB’nin cenaze aracıyla metal sevkiyatına 3 tutuklama

İBB’nin cenaze aracıyla metal sevkiyatına 3 durdurma

Adana’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilo 550 gram kötü taşırken yakalanan 2 şüpheli ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 kaknem tutuklandı

Cenaze uzlaştırıcı sürücülerinden birinin 80 bin teklik borcu olduğu amacıyla bu işe girdiğini, parayı başlangıçta aldığını, duman nakil işini bile belediyede müteharrik eksantrik bire bir sürücünün söylediği öne sürüldü

ADANA – Adana’bile İstanbul Büyükşehir Belediyesi cenaze aracında 144 kilo 550 gram yaman taşırken yakalanan 2 zanlı ile onlara Diyarbakır’dan esrarı veren 1 şüpheli tutuklandı.

Adana Güven Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Savaş Bölüm Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde yürüttüğü çalışmada Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolu İncirlik Park Yeri alanında İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracında 144 kilogram 550 gram tütün taşırken yakalanan Bünyamin S. ve yanındaki Ersin E.’yi ile Diyarbakır’üstelik esrarı veren H.K. isimli nefer ifadelerinin ardından adliyeye gönderme edildi. H.K. Diyarbakır’de gayrı zanlılar ise Adana Adliyesinde çıkarıldığı dideban barış ceza hakimliği vasıtasıyla tutuklandı. Zanlıların de ifadeleri ortaya çıktı.

Cenaze aracının şoförü olan 44 yaşındaki Ersin E.’nin, ifadesinde 10 bin liralık maaşla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Cenaze Hizmetleri Müdürlüğü’nde cenaze nakil miftah şoförlüğü yaptığını söylediği, esasen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde güdücü olan N. B.’nin namına “Şayet Diyarbakır’a giderseniz Diyarbakır’dan duman gelecek ihtiyacı olan varsa bu işi yapabilir. Diyarbakır’a gideceğiniz ant beni aleniyet istersen o kişinin numarasını veririm” dediğini anlattı.

Birlikte yakalandıkları Bünyamin S.’nin iki evli olduğunu ve bankaya tahminî 80 bin liralık borcu olduğunu anlatan Ersin E., “N.B.’nin uyuşturucu nakil işini Bünyamin’e anlattım. O dahi borcumu kapatayım tıpkısı kereliğini bu işi yapalım dedi. 8 Ekim’dahi İstanbul’un muayyen bölgelerinden 5 cenaze topladık ve saat 19.00 gibi İstanbul’dan çıkış yaptık. Cenazeleri Nevşehir, Kayseri, Adana, Şanlıurfa ve Diyarbakır’a götürecektik. Elan evvel İBB’de sürücü olan N.B.den aldığım telefon numarasını aradım ve Diyarbakır’a tığ geliyoruz dedim. Cenazeleri sırasıyla bıraktıktan sonra 9 Ekim’üstelik Diyarbakır’dahi serencam cenazeyi verdik. Elan sonradan telefonla ulaştığım kendisini Davut adına tanıtıcı yaşama ile buluştuk. Davut, bize malın esrar olduğunu, 85 kilogram olduğunu İstanbul’a götürdüğümüz de ise 100 bin teklik nakit para vereceğini söyledi. Telefonumda mevrut konuma gittim. Site içerisinde siteye girer girmez iyi tarafa yanaştık ve bizim yattığımız bölüme çuvallarla-poşetlerle esrarı yükledi ve 100 bin teklik olduğunu söylediği poşeti verdi ve tığ oradan çabucak ayrıldık. Tığ Diyarbakır’ı çıkmadan esrardan nişan yayılmaya başladı tığ bile bu çuval ve poşetteki esrarı aracın dal yük bölümüne aldık. Yolumuza devam ettik o tam Bünyamin paraları saydı. Borcu olduğundan ekolojik ortam paranın 85 bin lirasını benim bilgim ile kendisi aldı 15 bin lirasını birlikte ego aldım” dedi.

Share: