İçişleri Bakanı Aristokrat, Gaziler Haset programında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının kutlanacağı 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye sınırları içre biricik tıpkı yıldırıcı kalmaması üzere mücadele ettiklerini söyledi.

19 Ilkgüz Gaziler Günü dolayısıyla Türkiye Gaziler ve Martir Aileleri Vakfı (TÜGŞAV) vasıtasıyla Pursaklar’de düzenlenen programa katılan Aristokrat, şehitleri ve gazileri katiyen unutmadıklarını, onların emanetine ehil çıktıklarını belirtti.

Soylu, Türk milletini, köklerinden, şehitlik ve gazilik anlayışından, ahlakından, karı yapısından koparmaya çalışanların bulunduğunu anlatım ederek, “Belki bizden bundan sonra paraları, çokça şişman yaymaca bütçeleri var. Yıldırı örgütlerinden LGBT derneklerine büyüklüğünde belki gelişigüzel kalem organizasyonu kullanıyorlar ama manevi bariyeri ayrımsız nev aşamıyorlar. Gazilerin ve şehit ailelerinin ortaya koyduğu inancı, imanı aşamıyorlar, Allah’ın izniyle aşamayacaklar.” diye niteleyerek konuştu.

Terör örgütü PKK’nın çıktı “saklanacak mahpushane aradığını” dile getiren Soylu, “Yemeden Içmeden sonuç iki ayda Eren Abluka Operasyonu ile az daha onları sindirmediğimiz, püskürtmediğimiz düzlük kalmadı.” dedi.

Aristokrat, teröristlerin mağaralardan çıkamaz arkaç geldiğini söyleyerek, “Yıldırı örgütünün Türkiye içerisindeki sayısı 120’nin altına düştü. Eskisi üzere gelişigüzel yerde fink atamıyorlar. Bize albeni attıkları Tendürek Dağı’nda tıpkı bir tane PKK teröristi yok, Tendürek tertemiz.” ifadelerini kullandı.

Karadeniz Bölgesi’nde, Mersin’den Hatay’a, Osmaniye’den Gaziantep’e, Kahramanmaraş’tan Adıyaman’a büyüklüğünde Amanos Dağları’nda bir bir tane terörist kalmadığını kaydeden Soylu, “Allah nasip edecek, 2023 yılı 29 Ekim yani Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılında milletimize sözümüzdür, Allah izin verecek, kahramanlarımızla bu arada bu ülkenin içerisinde ayrımsız biricik terörist kalmayacak, temas taraf tertemiz olacak.” şeklinde konuştu.

“ABD, yıldırı örgütü PKK ve PYD’ye 2 bilyon dolar arkalama yapmıştır”

Vekil Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde savunma sanayisi ve düzenlilik güçlerinin profesyonelleşmesi noktasında alınan mesafeye meni ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ancak düşmanlar ve hainler vesile kollamaktadır. Son 3 yılda MEMLUK, terör örgütü PKK ve PYD’ye 2 milyar dolar özlük bütçelerinden arkalama yapmışlardır. Amerika Senatosundan yardım yapmışlardır. Terör örgütünün Amerika ve Avrupa vasıtasıyla arz çok desteklendiği antlaşma diliminde terör örgütüne bildirme iri darbeyi vurduk. Hoppadak yıldırı örgütünü yenmiş etmiyoruz, hemen terör örgütünün aklıyla, psikolojisiyle onu mahkum etmeye çalışmıyoruz, aynı zamanda yıldırı örgütünü destekleyen, bize müttefik üzere sâdır Amerika ve Avrupa’yı dahi mağlup ediyoruz, mağlup etmeye bitmeme edeceğiz.”

Aristokrat, Türkiye’nin bölgesindeki sorumluluğuna dikkati çekerek, “Sorumluluğumuz 780 bin kilometrekarede kalmaz, Amerika ve Avrupa’ya Irak’tan dahi elini çekmece gücünü göstermeliyiz, Suriye’den da elini incizap gücünü göstermeliyiz, Afganistan’dan dahi Pakistan’dan dahi.” dedi.

“O siyasi partinin içerisindeki hiçbir kimseye siyasa yapma hakkı vermezler”

Bakan Aristokrat, geçen günlerde HDP’li bir kişinin 15 yaşındaki kız çocuğunu terör örgütü PKK’ya kaçırmaya çalıştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Dünyanın neresinde, mütekâmil olsun, cura olsun, hangi ülkesinde şayet hakeza benzeri çizgi olsa o politik partiye değil siyasa ika hakkı, o siyasal partinin içerisinde olan tek kimseye siyasa yapma hakkı vermezler. Divan 1 Ilk Teşrin’da açılacak, o politik partinin mensupları gelecekler, TBMM’da oturacaklar. Terörle mücadelede elimizden geleni yaptığımız için, samimiyetimize inandığınız için karşı karşıya geldiğimizde bugüne büyüklüğünde hangi bir martir ailesinden ne bir gaziden bildirme ufak bir sitem sesi bile duymadık ama tıpkısı bir tane sitem sesi duyuyorum: ‘Bunların Meclis’te hangi işi var?’ diyerek sabahtan akşama büyüklüğünde bu ülkede sitem sesi duyuyorum.”

“PKK’nın politik örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır”

Gelecek yıl yapılacak seçimlere meni fail İçişleri Bakanı Aristokrat, şunları kaydetti:

“PKK’nın siyasi örgütü HDP, Türk siyasetine şantaj yapmaktadır. CHP’ye ve başka bütün siyasi partilere şantaj yapmaktadırlar. Taşlama ediyorlar, sessiz kalıyorlar; ‘Bizsiz bunu yapamazsınız.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar; ‘O koltuklarda oturuyorsanız, o ihaleleri alıyorsanız, sebebi biziz.’ diyorlar, ağızsız kalıyorlar. Türk siyaseti, Amerika vesayetinden sonra, Avrupa’nın vesayetinden sonradan ilk kez önümüzdeki seçimler amacıyla PKK vesayetinin altında şu anda inim inim inlemektedir. 2023 seçimlerine giderken, Cumhuriyet’in 100’üncü yılına giderken, tahammül edilebilmesi tür değildir. TBMM’ye o insanlar aşama attığı sürece, o Gazi Divan’in ruhu eziyet çekmektedir. Onların, oranın etrafına dahi gelememesi gerekmektedir ama maalesef ellerindeki imkanlar, anne ihtilaf dahil almak amacıyla, ‘Aman seçimi kazanalım da kimle olursa olsun.’ denilen ihata, benzeri zamanda büyükelçilerle beraber oturdukları o anlaşmaların tamamını bu millete bir şantaj olarak kullanmaktadırlar.”

Süleyman Aristokrat, Türk milletinin, 2023 seçimlerine giderken PKK ve HDP’nin bu şantajını akseptans etmeyeceğini ve mukteza cevabı vereceğini söyledi.

“Değil vatanın ayrımsız parçasını, çakıl taşı taşını dahi vermedik, vermeyeceğiz”

Iri Temas Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici bile Türk askerinin, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla cepheden cepheye koştuğunu belirterek, “Üstünde yaşadığımız topraklar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti bile şehit kanlarıyla sulanmıştır, şehit kanlarıyla alınmıştır. Onun amacıyla bu vatanın ayrımsız bedeli yoktur. Değil vatanın ayrımsız parçasını, aynı çakıl taşı taşını da vermedik, vermeyeceğiz.” dedi.

Türkiye’nin serencam yıllarda terörün yekpare unsurlarıyla uğraş ettiğine ve balaban sükse sağladığına dikkati çeken Destici, “Bu coğrafyada olduğumuz sürece bize saldırmaya devam edecekler amma onlar ne yaparlarsa yapsınlar, tığ bile dünya var az çok bu coğrafyada olacağız ve ay celi desise bayrağın altında bağımsız milletvekili ve özgür şekilde yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

Programın böylecene Küçük Asya Ajansı Umumi Müdürü Başkumandan Karagöz’ün da aralarında bulunduğu gâh medya mensupları ödüle layık görüldü.

Programa kâh milletvekilleri, Pursaklar Belediye Reisi Ertuğrul Dokunaklı, Ankara Inanma Müdürü Mal Yılmayan, TÜGŞAV Umumi Başkanı Lokman Aylar ile gaziler ve şehit yakınları katıldı.

Share: