Iğdır bilim… Ahmet Aslan, Iğdır’da genişletilmiş ülke konuşma meclisi toplantısına katıldı

Dürüst Tümen Iğdır İl Başkanlığı’nca Tuzluca ilçesinde Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Tuzluca ilçesinin simgelerinden olan Sodyum Klorür Mağaralarında pahal bir katılımın ile gerçekleşen toplantıya 65. Hükümet Ulaştırma Bakanı Selim Öğür Kars Mebus Ahmet Arslan, Dürüst Tümen Iğdır İl Başkanı Şanlı Kemal Ayaz, şehremaneti başkanları, fırka yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Iğdır’a SELIM Öğür hükümetleri döneminde son 15 yılda çarkıt parayla 25 katrilyon yatırım yapıldığının altını çizen 65. Hükümet Eriştirme Bakanı, Ak Tümen Kars Mebus Ahmet Arslan, programda yaptığı konuşmada yapılan hizmetleri sıraladı.

Aslan, bölgenin evladı yerine vatandaşlara seslenerek Iğdır’a yapılan hizmetler karşı şunları söyledi; “Iğdır’a serencam yirmi yılda yapılan yatırım 15 bilyon dile niteliksiz çarkıt parayla 25 katrilyon envestisman yapıldı. Iğdır – Tuzluca belde yolu, Iğdır – Doğubeyazıt bölünmüş yolu, Iğdır Kars bölünmüş yolu, Iğdır’dan vasıta ucuna büyüklüğünde bölünmüş kere. Elhasıl Iğdır seçme yere mukassem kat ile ulaşım sağlıyor. 80 yılda Iğdır’a yapılan bölünmüş kez bütün 10 km iken DOĞRU Tümen döneminde 162 km ye ulaştı. Iğdır’a DOĞRU Fırka öncesi hiç ısıdam asfalt yapılmazken SELIM Öğür döneminde 152 km hamam asfalt yapıldı.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Zengezur koridoru açıldığında Iğdır ve kesim iller amacıyla balaban aynı iktisadi dolaşma başlayacağını kaydeden Arslan; “Iğdır havalimanı tarihinin hizmeti. Iğdır’ımızı saf gaza kavuşturduk. Ayrımsız zamanda Tuzluca üzere doğal gaz işlemleri başlatıldı. Yetmedi Iğdır şehirlerarası otobüs terminali, göveri berhava ve daha birçok yatırımlar. Bunların bütünü Ak Tümen hükümetleri döneminde tek alt bölüm yapılmaksızın Iğdır’da yapılan yatırımlar. 20 yıl öncesini tümce gür bilir hastanelerde emanet alınmalar kuyruklar, demincek hamdolsun site hastanelerimizle dünyaya benzer olduk. Dünyada defans alanında yaptıklarımızla bundan sonra alnaç veren bir Türkiye olduk. O yüzden Doğru kadrolara sakıt bunları halkımıza anlatmalıyız. 2023 seçimlerinin önemi nazik.” diyerek konuştu.

Daha sonra konuşan Doğru Fırka Tuzluca İl Başkanı Ali eksiksizlik Ayaz; “Iğdır’ın, Ağrı’nın, Kars’ın ve Ardahan’ın evladı olan bölgemizin bilcümle sorunlarına koşan sayın Bakanım Ahmet Arslan’a destek ve yardımlarından dolayı teşekkürname ederiz. Iğdır’ın milletvekili namevcut amma bunu bize hiç hissettirmeden bizimle olduğu amacıyla namına minnettarız” dedi.

Programın böylecene ise Ahmet Arslan ve beraberindeki astronomi Tuzluca Belediyesi’ni konuşma ederek Şehremini Ahmet Sait Sadrettin Türkkan’dan yapılan projeler ve ihtiyaçlar karşı bilgilendirme aldı. – IĞDIR

Share: