Iğdır’da kalan arakçılık vakaları vatandaşı canından bezdirdi: Evin önünden pabuç çalıyorlar

Iğdır’da sonuç tıpkısı ay içerisinde mütezayit arakçılık vakaları dolayısıyla canlarından süs vatandaşlar, duruma ilişik hal bekliyor.

Son zamanlarda arakçılık olaylarının arttığı Iğdır’da, hırsızlar evlerin önündeki ayakkabılara birlikte göz dikti. Karaağaç Mahallesi’nde, bahçelerinin içerisindeki bozuk evlerinde kızının bisikleti çalınan Saime Arga, evlerinde bile oturmaktan korktuklarını belirterek, “Şeb saat 11 ile 12 sıralarında, ben karşı tarafta evde oturuyordum. Geldim, baktım, evin kapısı biraz berrak. İçeri girer girmez şüphelendim. Evi ayrımsız arama ettim, baktım, eşyaların hepsini dağıtmışlar. Kızımın bisikleti içerideydi, onu çalmışlardı. Polisler geldiler sağ olsunlar, görevlerini yaptılar. Mahalleden arkadaşların sebebiyle, ipuçları sayesinde bisikletimi arayıp bulduk. Vallahi biz hırsızlardan çokça şikayetçiyiz, çok etki yaşıyoruz. Komşularımızın ayakkabılarını bile çalmışlar. Eve gidip hangi varsa çalmışlar. Millet çok ağırlık yaşıyor” dedi.

Saime Arga’nın oğlu Engin Arga ise mahalledeki kanal etrafında olan demir tellerin hırsızlar tarafından çalındığını söyleyerek, hırsızların çocukların kanala düşme tehlikesini bile görmezden geldiklerini söyledi. Arga, “Tallahi biz hırsızlık konusunda haddinden fazla sıkıntılar yaşıyoruz. Bu barajın etrafında demirler falanca var, onların hepsini söküp götürmüşler. Bizim bisikleti götürüp boyayıp ikinci ayrımsız ağıl getirmişler. Bisikleti tanıyamadım, ayakkabımızı neredeyse kapımızın önünde alıyorlar. Polislere söylüyoruz, polisler hırsızları yakalıyor. Sonraları kâffesi tekrar erkin bırakılıyor. Yeniden bildiğimiz hırsızlar bire bir mahallede dolanıyorlar, bir şekilde gelip hırsızlık yapıyorlar” diyerek konuştu.

Hırsızların hele motosiklet ve velespit çaldıkları, çaldıkları malzemeleri bile boyadıktan sonra baştan satışa çıkardıkları belirtildi. – IĞDIR

Share: