Iğdır’daki Sodyum Klorür Terapi Merkezi hafta sonu ilişki görüyor

Iğdır’de kâin Tuz Terapi Merkezi’nde, hafta sonları ziyaretçi hareketliliği artıyor.

Tuzluca ilçesinde kâin Tuz Dağı’nın içindeki mağaralara yapılan Sodyum Klorür Tedavi Merkezi, evcil ve yabancı turistlerin yol uğrağı noktası olmaya devam ediyor.

Henüz bire bir yılını doldurmayan ve aranjman etapları devam eden mağaralar, açıldığı günden bugüne büyüklüğünde 100 binin üzerinde ziyaretçiyi çekti.

Özellikle hafta sonlarında Iğdır’ın beraberinde Kars, Dert, Erzurum, Van ve Ardahan kadar çevre illerden ziyaretçilerin geldiği mağaralar, bölgenin sunma korkulu turizm alanlarından biri adına ziyaretçilerini ağırlıyor.

Ziyaretçilerden Ahmet Özdemir, AA muhabirine, arkadaşlarının tavsiyesi konusunda geldiği mağarayı, anlatıldığından daha domuzuna bulduğunu söyledi.

Dağın zarfında böyle bir yapının bulunmasının şaşırtıcı olduğunu anlatan Özdemir, “Hayatımda görmem gereken bire bir kayran olduğunu buraya gelince anladım. Çokça pir ayrımsız düz, herkese görmesini başvuru ederim. Galerilerin oluşması, rastgele yerin sodyum klorür olması, yürüdüğümüz yolun üstelik tuzdan oluşması beni çok etkiledi, çokça beğendim. Arkadaşlarıma de önereceğim, nasıl görülmesi gereken benzeri meydan.” dedi.

Share: