Ilbay Epcim: “Zafer Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın balaban onuru ve sevincini yaşamaktayız”

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla tıpkısı kutlama mesajı yayımladı.

Ilbay Epcim mesajında, Kurtuluş savaşının tarihte eşi ve benzerine rastlanılmayan bire bir alplık destanı olduğunu tabir etti.

Zafer Bayramının 100.Yıldönümünü kutlamaktan ekolojik ortam onur ve sevinç süresince olduklarını belirten Ilbay Epcim; “Bugün kocaman tarihimizde çok önemli aynı yere erbap milli kurtuluş savaşımızın tarihte eşi bire bir yepyeni bir zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimize hanay veren, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla kırcı 30 Ağustos Utku Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın nazik onuru ve sevincini yaşamaktayız.

Bu majör galibiyet, acun tarihine işaret vuran milletimizin muhteşem tarihindeki en mefret dönüm noktalarından biri olmakla alay malay asırlardır özgür dinç tıpkı milletin önünde hiçbir zorla duramayacağının ispatıdır. Bu utku ilişki ve el birliği süresince akıntı ettiğimiz sürece olanaksız denilenleri başardığımızın bir göstergesidir. Bu ihtisas ve düşüncelerle bu zaferi bize ihsan fail başta gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları girmek için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan özne ve ülkemizin milletiyle ayrılamaz bütünlüğü amacıyla canlarını seve seve feda fail ermiş şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi yağmur ve minnetle anıyor, Türk silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bilcümle vatandaşlarımızın 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi. – BAYBURT

Share: