Ilbay Kırbıyık, Karayollarının Edirne’deki çalışmalarını inceledi

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Karayolları Umumi Müdürlüğü’nün Edirne’deki yatırımlarını inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Kırbıyık, TBMM Karı Eş Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEKI) Başkanı ve DOĞRU Fırka Edirne Saylav Fatma Aksal ve Karayolları 1. Kesim Müdürü Turgay Çolak ile Karayollarının kentteki yatırımlarını görüştü.

Kırbıyık, Pazarkule Çizi Kapısı ve TEMA otoyolu angajman yolu inşası devam fail Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü beraberinde mevcut şantiyede yetkililerden çalışmaları karşı brifing aldı.

Vali Kırbıyık, özlük kullandığı araçla Aksal ve Çolak ile Pazarkule bölgesi, Yıldırım ve Edirne- Kırklareli uğrunda devam fail çalışmaları durumunda gördü.

Kırbıyık, Karayolları 1. Nahiye Müdürlüğünün Edirne’de Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü, Pazarkule-Tem Otoban bağlantısı, Edirne-Kırklareli mukassem yolu, tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu başta almak amacıyla haddinden fazla sayıda yatırımı bulunduğunu belirtti.

Bölge Müdürü Çolak ve yetkililerle yorum toplantısı yaptıklarını tabir fail Kırbıyık, “Pazarkule bağlantı yolunda 2 kilometre, Edirne-Kırklareli uğrunda ise 7 kilometrelik göz sene sonuna büyüklüğünde tamamlanacak. Bahse konu bölgelerde çalışmalar sürüyor.” dedi.

Share: