İlhan İrem amacıyla AKM’de tören

Böbrek yetmezliği zımnında otama gördüğü hastanede 67 yaşında hayatını kaybeden artist İlhan İrem, bugün akıbet yolculuğuna uğurlanacak. İrem’in Türk bayrağına sarılı cenazesi zaman hayatını kaybettiği hastaneden alınarak tören üzere AKM’ye getirildi. İrem’in cenazesi İBB polis merasim taburu tarafından sahneye taşındı.

“TABUTUNA ÇOK SEVDİĞİMİ FISILDAYACAĞIM”

Düzenlenecek merasim öncesi, İrem’in hayranları birlikte Atatürk Kültür Sarayı önünde beklemeye başladı.

İrem’in hayranlarından Seval Keleşer, “Ego jenerasyon olarak İlhan İrem’in şarkılarını kucaklamış bir nesilim. Biz onun şarkılarıyla, dünyaya göz açısıyla, duruşuyla bütün birlikte gençliğimizi geçirdik. İlhan İremler olağan yetişmiyor. Mufassal süre sahnelerdeydi, iyicene projelere imza attı. Hepimizin bildiği gibi 2016 yılında böbrek yetmezliği onun sıradan canını sıktı. Ben tıpkısı doktor annesiyim. Rahatsızlığında bütün oğluma ayrımsız özdek tamam mu diyerek soruyordum. O bile temas şeyin çözümü var mutlak o dahi iyileşecek derdi. Ama almak kim düne kadarmış. Ben inanıyorum kim zaman bilcümle Türkiye ve dünyada görüp sayan sevenler bütünü üzgün. Başımız esen olsun. Çok sevdiğim amacıyla inanın çift çift zaman tabutuna fısıldayacağım. Seni haddinden fazla sevmiştik diyeceğim” ifadelerini kullandı.

Kendisiyle Berlin Festivali’nde bu arada olduklarını belirten Volkan Okan üstelik, “Benim üzere mebzul tıpkı koca, dolgunca ayrımsız dosttu. Ondan öğrendiğim çok şey var, bana alın çok emeği var. Sözün bittiği düz haddinden fazla çok tıpkısı özdek söyleyemeyeceğim. Benzeri herif elbette evet, onu tanım edemiyorum. Ruhen değerleri çokça yüksek, kimseyi saplanmak istemeyen, engin bilgilere cemaat ayrımsız insandı” dedi.

İlhan İrem, törenin ardından Bebek Camii’ne götürüldü. Burada öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından İrem Mesken Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İlhan İrem hayatını kaybetti

 

Share: