‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola artık

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola imdi

ANKARA – Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişkin vatandaşları bilgilendirmek üzere hazırlanan tanıtım tırı yola bundan sonra.

Cumhuriyet Altını tarihinin en balaban içtimai konut projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni tanıtmak ve vatandaşların sorularına cevap isnat etmek için yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Teşrinievvel ile 12 Teşrinisani ortada toplamda 17 ili gezecek lansman tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla buluşan tanıtım tırında, Toplu Göz İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan emsal daireleri mevhum asıl gözlüğü ile gezme imkanı bulundu.

TOKİ Uygulama Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan eroin faciasında hayatını kaybedenler amacıyla başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan emsal daireleri mevhum gerçek gözlüğü ile 360 kademe devir imkanı sağlayarak balaban bire bir kadem attıklarını savunan Direnç şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza evgin şifalar diliyorum. Bilindiği için Cumhurbaşkanı yoluyla açıklanan ve Cumhuriyet Altını tarihinin sunu nazik toplumsal ev projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Arsa Projesi’nin yekpare detayları bakanlığımız ve idaremiz tarafından kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bu tanıtım tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde nikbet ettiği yekpare sorular idaremiz personeli aracılığıyla mecmu titizlik ile cevaplanacaktır. Henüz ilk idaremiz marifetiyle yapımı tamamlanan kat sayı dairemiz, sanal cins gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Mezuniyet planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler hakkında bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Teşrinievvel’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kabilinden 17 şehrimizde şehir meydanlarında görevini 12 Kasım’a kadar namına getirecektir. Rekor başvuru sayısı ile idaremize güvenini gösteren tüm vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza çağırma ediyoruz.”

Sanal hamur gözlüğü ile yaşıt evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı haddinden fazla beğendiğini belirterek, “Ankara’ya imtihan üzere geldim ve böyle tıpkısı birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Güya doğrudan kendisine habbe içindeyim. Temas köşeyi, seçkin noktayı görebilmek çok hoşuma gitti. Mevhum ana ile yaşadığım bu deneyimi herkese kaynak ederim. Benim amacıyla çokça uygun aynı ev, verimli aynı alan kullanımı ergin. Bu projeye henüz başvurmadım ama bu deneyimden sonraları gitmek isterim” ifadelerini kullandı.

Share: