İlk temel 25 Ekim’de atılıyor! Vekillik, toplumsal basamak projesinden evvel görüntüleri paylaştı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, önceki dönem sosyal göz projesi “İlk Evim İlk İş Yerim”e başvuruların 5 milyonu aştığını açıkladı. Erdoğan, “Milletimiz içtimai ev projemize çok büyük bire bir teveccüh göstermiştir. Projenin 5 bin konutluk geçmiş diliminin temelini 25 Ekim’üstelik atıyoruz” dedi.

SON MÜRACAAT TARİHİ 31 EKİM

Başvuruların 14 Eylül’da başladığı proje kapsamında, 81 yer ve bütün ilçelerde 2023-28 yılları arasında beyninde 500 bin içtimai hane, 250 bin basamak gayeli arsa, 50 bin aksiyon yeri yapılacak. Toplanmış 608 bin liralık fiyata eş, 2 zait 1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 kamer vadeyle sahip olunabilecek. 850 bin fiyata ehil 3+1 konutlar ise, 3 bin 780 liradan başlayan taksitlerle 240 ay önel ile satın alınabilecek. Projeye toki.gov.tr’den evet birlikte bankalar yoluyla 31 Ekim’e kadar başvuruda bulunulabiliyor.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Toplumsal Hane Projesi’ne başvurular “martir aileleri, terör, harp ve uhde malulleri”, “arz bir iki yüzde 40 özürlü vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 gözyaşı arasındaki gençler” ve “diğer almaç adayları” görünmek için 5 kategoride akseptans ediliyor. TOKİ marifetiyle mensur edilecek konutlara, iş yerlerine ve hane arsalarına, proje ili sınırları içerisinde sunma birkaç 1 sene durma fail yahut proje il nüfusuna mukayyet, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üstüne talih sınırları ortamında tapuda mukayyet konutları bulunmayan, henüz önceki TOKİ aracılığıyla eş satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvurabiliyor.

PROJE GÖRSELLERİ İLK SEFER PAYLAŞILDI

Bugün birlikte Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Gelgel Sosyal hane projesiyle ilgili kullanılmamış açıklamalarda bulundu. Icra Vekili Çekicilik 25 Ekim’birlikte temelin atılacağı 17 ili paylaştı. Bu iller; Ankara, Afyon, Amasya, Kültürlü, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Çeltek, Yozgat ve Zonguldak kendisine sıralandı.”İlk Evim” projesiyle ilgilin eskimemiş görseller bile, ilk defa kamuoyuyla paylaşıldı.

İşte merak edilen göz görselleri:Share: