İngiltere’nin kullanılmamış kralına ırkçılık suçlaması! Arap vatandaşa arkasını döndü

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 8 Eylül’de İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde 96 yaşında hayatını kaybetti. Kraliçe’nin ölümünün ardından Elizabeth’in oğlu Charles kendiliğinden kendisine kral oldu.

DEVAMLI HAREKETLERİYLE GÜNDEME GELİYOR

3. Charles adını kayran kullanılmamış kral, tahta çıktığından itibaren kameralar yansıyan hareketleriyle devamlı gündeme geldi. Diş macununu birlikte yardımcılarının sıktığı bilinen Charles, evvel masadaki eşyaları alması amacıyla çevresindekilere yaptığı hareketler, daha sonradan de mürekkebe akan kaleme sinirlenmesiyle gündeme geldi.

SİYAHİ VATANDAŞIN ELİNİ SIKMADIĞI GÖRÜNTÜLER TEPKİ ÇEKTİ

Charles, sosyal medyada gündeme bu misil rasizm tartışmalarıyla gündeme geldi. Vukuf kameralarına yansıyan benzeri görüntüde Charles, sırasıyla vatandaşlarla halk sıkışırken, siyahi bir adama geldiğinde ise arkasına bakarak tokalaşmaktan kaçınıyor.

BİLİNÇLİ Mİ YAPTI?

Charles’ın bu hareketi şuurlu yapıp yapmadığı içtimai medyada ağız dalaşı konusu olurken, it canlı haddinden fazla kullanıcı bu görüntülere reaksiyon gösterdi. Irkçılıkla suçlanan yeni Kral’dan olaya ait aynı izah daha yapılmadı.Share: