Iri Taarruz’un 100. yıl dönümünde başlayan “Galibiyet Ultra Maratonu” yarılandı

Nef Vakfı aracılığıyla bu yıl ilk kez planlı ve Iri Saldırı Rotasını izleyen dünyanın en kip ve düşündürücü maratonlarından “Yengi Ultra Maratonu”nun üçüncü haset üstelik başarıyla tamamlandı.

Nef’ten yapılan açıklamaya göre, Büyük Tecavüz ‘un 100. yıl dönümünde Afyon Sebep Eksiksizlik Şehitliği’nde başlayan maratonun üçüncü gününde sporcular 55 km koşarak, Kütahya- Dumlupınar etabını tamamlarken, maratonu bile yarılamış oldular.

Afyon Kocatepe Anıtı’nda halkın birlikte 7.5 km’lik rotada iştirak gösterdiği koşu ile başlayan Galebe Ultra Maratonu’nun gelenekselleştirilmesi ve yüzyıllar boyunca yeniden Atatürk ve zırh arkadaşlarının uğrunda koşulması hedefleniyor.

Zafer Ultra Maratonu’nun üçüncü gününü Sebep Kemal Şehitliği’nde başlayarak Dumlupınar Şehitliği’nde bütünler sporcular, önce çağ 70 km, ikinci dönme 65 km, üçüncü çağ ise 55 km koştu. Toplamda 6 bölüm sürecek maratonun 295 kilometrelik aynı koşun güzergahı içeriyor.

30 Ağustos’ta Afyon Kocatepe Anıtı’ndan başlayan Utku Ultra Maratonu, Manisa- Salihli, Turgutlu ve İzmir- İnciraltı güzergahında devam edecek ve 4 Eylül’birlikte İzmir’üstelik Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak.

Saat 17.00’birlikte tamamlanacak olan maratonun kapanışına Nef Umumi Heyet Başkanı Erden Timur, ünlü müverrih İlber Ortaylı ile katılarak, sporculara madalyalarını sunma edecek.

Sanal koşun ile şehit ve gazi çocuklarına destek

Balaban Atak ruhunu cümle Türkiye’ye yayacak etkinlikler dizisi ortamında Yengi Sanal Koşusu’nun dahi planlandığı aktarılan açıklamada, hedefin, bulunan kondisyon fark etmeksizin tür olduğunca aşkın insanın ortak amacın ayrımsız parçası olmasını seçmek olduğu tabir edildi.

Dünyanın ve Türkiye’nin seçme yerinden kaydolarak, bulunduğunuz şehirde koşarak evet üstelik naşir destek vereceğiniz sanal koşudan toplanacak bağışlar, Nef Vakfı vasıtasıyla martir ve gazi çocuklarının eğitimlerine destek kendisine bağışlanacak.

Share: