Isparta 32 Spor’un efsanesinin kramponları bağışlandı

Türkiye 2. Futbol Ligi Beyaz Grup’ta savaşım eden Isparta 32 Spor‘üstelik ahde vefa örneği sergilendi. Söylence futbolcusu Uğur Sağtürk’ün kramponları ailesi eliyle bağışlandı.

Ispartaspor müzesinde düzenlenen toplantıya Sağtürk’ün akrabaları Makina Mühendisleri Odası Isparta İl Temsilcisi Burak Büyükaşıcı, Sakat Isparta İl Hakem Müesses Başkanı Ahmet Büyüşaşıcı, Tülin Büyükaşıcı ve Antrenör Mustafa Özsavlu, Ispartaspor Yöneticisi Burak Akpınar de törene yakınları olarak katıldı. Ayrıca Ispartaspor Ustalık Direktörü Melik Yılmaz, kaptanlar Musa Desise, Belgit Eşer ve Abdullah Topkara da matbuat toplantısını katılarak söylence futbolcu Sağtürk’ü andılar.

Ispartaspor Ustalık Direktörü Hakan Yılmayan ise merhum söylence topçu Murat Sağtürk’ü anarak ailesine bu jestlerinden muhit teşekkür etti.

1948 Isparta Doğumlu Murat Sağtürk, senelerce yeşil-pembe elvan için ter döktü. Topçu ve çalıştırıcı olan Sağtürk, 7 Mayıs 2000 yılında kansere fersude düşmüştü. Sağtürk’ün kramponları ise Isparta 32 Spor FK müzesine ailesi yoluyla bağışlandı.

Gazeteci Sedat Cican ise Ispartaspor’un söylence futbolcusu Hedef Sağtürk’ü rahmetle anarak, “Ispartaspor’un 21-0 yendiği İstanbul Yeşildirek maçında Amaç Sağtürk 4 gol atmıştı. Efsaneler unutulmaz, mekanı cennet olsun” dedi. – ISPARTA

Share: