İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında 44 emanet hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında 44 dirilik yaşamını yitirirken 360 dirilik da yaralandı. Saldırılarda birçok çatı sakil hasar gördü ve yıkıldı.

Filistin İletişimciler ve Medya Derneği (FİMED), İsrail’in Gazze’ye müteveccih saldırılarında duygusal kayıpları ve oluşan maddi hasara ilişik uzun bilgileri paylaştı. İsrail-Gazze ortada varılan ateşkesin peşi sıra paylaşılan bilgilerde, 44 kişinin hayatını kaybettiği, 360 kişinin bile yaralandığı duyuruldu.

Refah kentinde 48 kişi yaralanırken, 7 güç yaşamını yitirdi. Eğlek Yunus’ta 6 hayat hayatını kaybederken, 30 sevimli de yaralandı. Ahali Wista ve Gazze’da 131 kişi yaralandı, 13 sevimli hayatını kaybetti ve yeryüzü çok birey kaybının yaşandığı Kuzey Gazze’birlikte 18 sevimli yaşamını yitirdi, 151 birey üstelik yaralandı.18 GÖZ AĞIZ AĞIZA YIKILDI, 1675 HANE HASAR GÖRDÜ

Saldırılar, balaban çapta maddi hasarı de beraberinde getirdi. Toplam 18 ev saldırılar sonucu tamamen yıkıldı. 71 konut yavaş hasar alarak kullanılmaz kuzuluk gelirken, 1675 basamak birlikte bölümsel namına hasar gördü. En fazla konutun yıkıldığı ve hasar gördüğü bölge ise Gazze oldu.

Share: