İstanbul güne yağmurla başladı! Meteoroloji’den 20 el üzere solgun, 4 devlet için turuncu kodlu ihtar

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü eliyle yapılan serencam değerlendirmelere göre büyüklük genelinde albeni sıcaklıkları düşüyor. Serin ve yağışlı havanın etkisi altına giren yurtta bugün ve ferda çekicilik sıcaklıkları hissedilir derecede düşecek, şimal ve iç kesimlerde 2 ila 8 basamak azalacak.

24 İL İÇİN UYARI YAYINLANDI

Bununla alay malay 24 el amacıyla zerrin ve turuncu kodlu uyarma yapıldı. Soluk kodlu uyarılan şehirler; Adana, Artvin, Bursa, Giresun, Hatay, Mersin Ağacı, İstanbul, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, K. Maraş, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Yozgat, Yalova ve Osmaniye adına sıralandı. Bartın, Sakarya, Zonguldak ve Düzce için ise turuncu kodlu ikaz yapıldı.

SARI RENKLİ UYARI NEDİR?

Zerrin, havada “potansiyel ateş durumu”na işaret ediyor. Hesap Pusulası edilen meteorolojik olay olağan dışı olmamakla alay malay, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler üzerine dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.

TURUNCU KODLU UYARI NEDİR?

Gelgel durumunun pahal olduğjnu belirtir. Hesap Pusulası edilen meteorolojik olay sıklıkla görülmemektedir. Hasar ve kayıpların oluşması muhtemeldir. Haddinden Fazla tedbirli olmalı, aktüel meteorolojik şerait ve tahminler takip edilmelidir.

İSTANBUL’DA SICAKLIK 16 DERECEYE KADAR DÜŞECEK

İstanbul ise güne yağışla başladı. Kentte bugün ve erte gelgel sıcaklıklarının 16 dereceye büyüklüğünde düşmesi bekleniyor. Ankara ve İç Anadolu’dahi da ayaz deli dolu olacak. Karadeniz’in erdemli kısımlarında ise yapışkan kar görülebilir.Share: