İSTANBUL-İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE YANLIŞLIK ÖRGÜTÜNE IŞLER

FATİH’te sahipleri mahdut dışında olan kişilerin familya ve arsalarını yasa dışı yollarla ele nâkil yanlışlık örgütüne ameliyat düzenlendi. İstanbul merkezli 5 ilde yapılan operasyonda 39 aynasız gözaltına makbuz.

İstanbul Inanma Müdürlüğü Tevhit Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü’ne sınırlı ekipler, aynı süredir Fatih Balat’ta sahipleri elverişsiz dışında olan kişilerin eş ve arsalarını yasa dışı yollarla ele nâkil suç örgütü üyelerine işler düzenledi. Teşekkül lideri Mutlu B. ile gelişigüzel 30 şüphelinin Balat’ta hele gayrimüslimleri hedef alarak, eş ve arsalarına halk kaplamak amacıyla kasten öldürme ve cerh dahil birçok suça karıştığı belirleme edildi

Şüphelilerin sahipleri güçlükle dışında olan vatandaşların mülklerini genel ağ siteleri üzerinden kiraladığı ve belirgin alanları ruhsatsız otoparka çevirdiği tayin edildi. Yapılan çalışmalar sonucunda, İstanbul merkezli Adana, Muğla, Diyarbakır, ve Düzce’de düzenlenen eş zamanları operasyonlarda, liderdiğini Sevinçli B.’nin yaptığı yanlışlık örgütü ile İstanbul Beşiktaş’ta çatışmaya girdiği tespit edilen 18 münasebetsiz ile birlikte bütün 48 şüpheliye müteveccih yapılan faaliyetler düzenlendi. Operasyonlarda 39 dalavereli yakalandı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 ruhsatsız tabanca, 4 ruhsatsız av tüfeği, 6 ruhsatsız acayip av tüfeği, 2 blöf tabanca ve bin 21 fişek, 1 adreste merdiven olarak tabir edilen metal yön imalathanesi, 2 kilogram 10 gram kokain ve yaklaşık bin 730 gram duman ile değişik banknotlardan oluşan yapmacıklı olduğu değerlendirilen 9 bin 580 euro ve 551 dolar ele geçirildi.

Share: