İtalyan polisi, ünlü futbolcuyu esrar kaçakçısı sandı

İtalya’bile polis güçleri, Milan’ın oyuncusu Tiemoue​​​​​​​ Bakayoko’yu metal kaçakçısı zannedip trafikte durdurdu ve ense araması yaptı. Durdurdukları kişinin Milan’de dalan giyen Bakayoko olduğunu ayırt fail polisler, futbolcudan kusur diledi.

La Gazzetta dello Sport’taki haberde Milano’üstelik Senegalli ve silahlı oldukları söylenilen mızrap kaçakçılarını arayan polisin, 3 Temmuz’dahi Gae Aulenti meydanı çevresinde şüphelendikleri dip hasep camları olan SUV müşabih tıpkı ara bulucu durdurduğu ve çoban mahallindeki kişiyi cebe doğrultarak arabadan indirip dal araması yaptığı belirtildi.

ÖZÜR DİLEYİP ERKIN BIRAKTILAR

Polislerden birinin, peş araması işleyen meslektaşını, uyarmasıyla aradıkları kişinin Bakayoko olduğunun anlaşıldığı ve böylelikle polislerin biraz birlikte şaşkınlıkla adlı futbolcudan kusur dileyip, kendisini azade bıraktıkları bildirildi.

Bakayoko’ya peş araması yapılan o anlar, trafikte ayrımsız sevimli tarafından görüntülendi. Bu görüntülerin bodur müddet önce sosyal medyada paylaşılmasıyla fenomen basına yansıdı.

GÖRÜNTÜLER SOSYAL MEDYADA TEPKİ YARATTI

Sosyal medyada aksülamel çeken görüntülerde aynı polisin saldırgan şekilde Bakayoko’ya ense araması yaptığı, bire bir başka polisin ise o tam araçtaki diğer kişiye zırh doğrulttuğu görülüyor. Bu sırada, ayrımsız polis memurunun, Bakayoko’nun üstünü arayan meslektaşını, durdurdukları kişinin aradıkları şüpheli değil, Milanlı topçu olduğunu söylemesi üstüne polislerin yaşadığı sersemlik kemiksiz şekilde görülüyor.

Gâh kullanıcılar, İtalyan polisinin bu kaba tavrının durdurdukları kişinin arap olmasından kaynaklandığını ve bunun rasizm olduğu yorumunu yaptı.

Kedisini tekmeleyen futbolcuya 180 saat kamu hizmeti cezası

 

Ukrayna’ya nakil üzere giden gurbetçi futbolcu, sığınakta çevrili kaldı

 

Brezilyalı topçu Robinho amacıyla ‘yakalama emri’ talebi

 

Sunma kızıl 10 futbolcudan sekizi İngiltere’de

 

FIFA Yılın Futbolcusu Ödülü sahibini buldu

 

Eski topçu dar dışına kaçmaya çalışırken yakalandı!

 

Share: