İYİ Fırka Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Fırka Domestik Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’üstelik gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanı Kavi Ergun ve Kadro Başkanvekili Erhan Ateş Parçası, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla arkadaşça fail Ergun ve Maharetli, daha sonra partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Güruh Salonu’nda düzenlenen 5. Yerli Yönetimler İstişare Toplantısında tıpkı araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, hesaplı riskleri ve kırılganlığının herhangi bir sabık dolaşma arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın son 4 yılda dünyada en fazla değer kaybeden mal birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Görünen odur ki milli paramızın değer kaybı bitmeme edecektir. Para Şişkinliği, TÜİK rakamlarında dahi yüzde 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, zaman dünyanın yeryüzü yüksek enflasyonuna cemaat birkaç ülkesinden birisidir. Bu kazançlı dengesizlikler ve bozulmalardan çevre Türkiye’üstelik dirimsel eşitsizliği anbean artmaktadır.” dedi.

İYİ Öğür namına Türkiye’yi kriz üstüne kriz yaratan bu sistemden bir dakika önce kurtarmayı ve güçlendirilmiş vekil sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini tamlayan Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı bütün bu sorunları, İYİ Tümen iktidarında kuvvetli ve liyakatli kadrolarımızla güdük sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları mutlu ve gelecekten umutlu bire bir mevki, demokratik ve gönençli bire bir Türkiye’yi mensur edeceğiz. İYİ Öğür namına mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Yırtıkça bile Türkiye açısından serencam etap büyük aynı seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında çıktı Türkiye’nin tümce değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Çevrimli, “Print ayrımsız seçim olacak ama başaracağız ve biz sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun çokça ağırbaşlı şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye yönelik bir isteği var.” diye konuştu.

Milletin kendilerine aykırılık görevi verdiğini dile getiren Ateş Parçası, “Sorunlarına dragoman olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız lazım. Bunu Türkiye Büyük Ulus Meclisinde yapıyorsak, Meclis üyelerinin üstelik bunu yerli meclisinde yapması lazım.” diyerek konuştu.

Konuşmaların ardından basın vabeste bitmeme fail toplantıya İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yerel Yönetimler Komutan Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Adam, İlkadım Belediye Reisi Necattin Demirtaş, İYİ Tümen Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Cıvıl Cıvıl, Sinop memleket başkanları ve partililer katıldı.Share: