İyi Fırka Trabzon Bilgisizlik Kolları Başkanı Şahintürk: “Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e Atık Bu Zor Milletimize Atılmıştır”

ESRA NUR PERVAN

AKP Bursa Mebus Galibiyet Işık’ın TBMM’dahi İYİ Parti Trabzon Saylav Hüseyin Örs’ü yumrukla yaralaması Trabzon’bile ihtarname edildi. İYİ Fırka Trabzon İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Alparslan Şahintürk, “Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e atılmış bu zor milletimize atılmıştır. Atılan bu yumruğun hesabını milletimiz asla unutmayacaktır” dedi.

İYİ Öğür Trabzon İl Başkanlığı, Trabzon Mebus Hüseyin Örs’e AKP’li Utku Işık’ın yumruklu saldırısı üzere bugün ihtarname açıklaması yaptı. Atatürk Alanı’nda yapılan basın açıklamasına çokça sayıda partilinin yanında Ulus İttifakı bileşenleri partilerin il başkanları da katıldı.

Açıklamayı okuyan İYİ Fırka İl Toyluk Kolları Başkanı Alparslan Şahintürk, Hüseyin Örs’ün esenlik durumu için bilgelik vererek Örs’e esbak olsun dileklerini iletirken, “Sarayın vekili, izahı türlü sıfır kötü aynı harekette bulunarak Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e yumruk atmış ve aheste şekilde yaralanmasına sebep olmuştur. Aldığı çarpış sonucunda ihtisas ritmi bozukluğu güçlü sayın vekilimiz ölümden dönmüştür. Sakil bakım ünitesindeki otama sürecinin sonunda Ankara Çekinmezlik Hastanesi Servisine çıkarılan vekilimiz Hüseyin Örs’e esbak olsun dileklerimizi sunuyor; İYİ Partililer ve nadir katılımcılar kendisine, gelişigüzel fırsatta şiddete başvuran DÜRÜST Parti zihniyetini kınıyoruz” diyerek konuştu.

“KUSUR DİLEMEYECEĞİM DİYEN GALIBIYET IŞIK’I İNSANLIĞA NIDA EDİYORUZ”

Bütçe görüşmelerinde Hüseyin Örs’e tahakküm atan Yengi Işık’ın lüzumlu şekilde cezalandırılması için Doğru Parti’ye davet fail Şahintürk, şunları söyledi:

“Milletin derdiyle dertlenen vekilimizin birlikte; şiddetin ise karşısında olduğumuzu yineliyoruz. Toplumsal huzuru mezuniyet noktasına getiren insanların konuşu krizle boğuşmasına sebep olan ve bu doğrultuda toplumumuzu ayrıştıran bu zihniyetin, yazık konusunda günah yapmasını kabul etmiyoruz. Vekilimize attığı el neticesinde, az daha ölmesine faktör yüklemek üzere olan ve ‘böyle şeyler tür, özür dilemeyeceğim’ diyen Yengi Işık’ı dahi insanlığa çağirma ediyoruz. DÜRÜST Tümen kadrolarına de bu barbarcasına hareketi sergileyen, Galibiyet Işık’ı muktezi şekilde cezalandırmaları çağrısında bulunuyoruz.”

“BU BARBARCASINA SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“TBMM’birlikte yaşanan bu ebat kabul edilebilir değildir. Trabzonlu hemşerilerimiz başta atılmak üzere samimi yaklaşımlarıyla vatandaşlarımızın gönlünde hükümdarlık kuran ve herhangi bir antlaşma milletin kürsüsünün hakkını veren vekilimizin yaşadıkları karşısında sessiz kalamayız. İYİ Parti kadroları olarak bu barbarlığın ve şiddetin karşısında vekilimizin ise yanındayız. Saldırıya uğran İYİ Tümen Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’ün Ankara’birlikte rüyet altında tutulduğu hastanede servise çıkarıldı. Çok şükür sağlık durumu iyiye gidiyor. İktidarı döneminde içtimai huzuru ikmal noktasına getiren AK Öğür kadrolarının lazım şekilde cezalandırılması çağrısında bulunuyoruz. İktidarını yenilmek korkusuyla fiziki şiddete başvuran bu zekâ, bizi inandığımız ülkü için verdiğimiz mücadeleden vazgeçiremeyecektir. Milletin meclisinde millet iradesine ve partimize yapılan bu barbarca saldırıyı fıldır kınıyor; yapanların yanına kar kalmayacağını bildirmek istiyoruz. Ayrıca süreci takip etmek amacıyla diyar başkanlığımıza mevrut, telefon ile arayan cemi vatandaşlarımıza duyarlılıklarından çevre teşekkür ederiz. Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e atılan bu tahakküm milletimize atılmıştır. Atık bu yumruğun hesabını milletimiz asla unutmayacaktır.”

Toplanan canlı, evvel yaşamını yitiren Trabzonlu gazeteci Cevat Kol amacıyla birlikte dua etti.

Share: