İYİ Öğür bozukluk Sedat Peker’in iddiaları karşısında sessiz? Çetin Ağıralioğlu etkin yayında açıkladı

Yanlışlık örgütü liderliğinden buyruk giyen Sedat Peker, çarkıt Sermaye Piyasası Müesses Başkanı Şanlı Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi DOĞRU Parti Erzurum Saylav Zehra Taşkesenoğlu, Cumhur Reisi Danışmanı Serkan Taranoğlu, Bozuk Ibik Emniyeti Umumi Müdürü Salih Orakcı ile ilgili benzeri alacak sarmalı olduğuna ait iddialarda bulunmuştu. Bu iddialar Türkiye’de büyük ses getirmiş ve İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı marifetiyle soruşturma başlatılmıştı.

SEDAT PEKER’İN İDDİALARINA ILLET SESSİZLER?

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan İYİ Tümen İstanbul Saylav Güç Ağıralioğlu’na “Mugayeret benzeri mafya liderinin iddialarının peşine düştü dedirtmemek amacıyla Sedat Peker üstüne stabil aşkın ayrımsız özdek söylemiyoruz’ dediniz. İktidar olduğunuz zaman bu iddiaların peşine düşecek misiniz?” diyerek soruldu.

“İKTİDARA GELİNCE İDDİALARIN PEŞİNE DÜŞECEĞİZ”

Ağıralioğlu ise “Düşeriz. Tığ adaletin Türkiye’de memleketin bir kuruşun hesabını soracağı tıpkı sorumlulukla herkesin güvenebileceği aynı liman haline gelmesine isteriz. Tığ milletin hakkını hukukunu ‘Hesap soracağız, canını okuyacağız’ şeklinde değil, tığ memlekette adaleti herkesin güvenlik edeceği bir liman haline getireceğiz. Adaletin hükmü tecelli edince memlekete sağlık gelsin diye. Başarabilirsek gelişigüzel iddianın arkasında politik tıpkı garaz duygusuyla değil hemen memleketin hakkını hukukunu siper sorumluluğu olan bir hür mahkeme kararı inşa edeceğiz” şeklinde yanıt verdi.Share: