İyi Partili Külhanbeyi: “Hakikatlerle İncinmek İstiyor İnsanlar. Tüik Kıyamıyor mu Bizi İncitmeye Acep?”

İYİ Parti Isparta Mebus Aylin Korkusuz, TBMM’birlikte; Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) bütçesi üstüne yaptığı konuşmada, “Hakikatler ile bertmek istiyor insanlar, anca tıpkısı süreçteyiz. Türkiye’nin nabzı anketi var, inananlar yüzde 23,9. TÜİK kıyamıyor mu bizi incitmeye acep, yani nedir bu? Yoksa ağız ağıza birey mı amil?” diyerek sordu.

TBMM Genel Kurulu’nda Kaynak ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı 2021 Yılı Değişmez Adisyon Kanun Teklifi ve 2023 Yılı Bütçe Yasa Teklifi görüşülüyor.

İYİ Tümen Isparta Milletvekili Aylin Bıçkın, TÜİK üzerine yaptığı konuşmada, “Hani adı çıkacağına canı çıksın derler evet, haddinden fazla çok güven itibarı kaybına uğradı konuşacağım gelgel. Tamam, TÜİK’ten bahsediyorum. TÜİK’in adı artık beribenzer ama çıkacak kadar bile yüce kavisli istatistikler açıkladı. Biraz önce ide gitmiş, danışma yapacağım diye niteleyerek. Onlarca kanaat geldi ‘Hiç konuşma bence’ diye niteleyerek. İnsanların maatteessüf nezdindeki itibarı bu. Devletin bire bir kurumu olmasından dolayı duyduğum üzüntüyü da söylemek istiyorum” dedi.

“TÜİK BİZİ İNCİTMEYE KIYAMIYOR MU?”

Cesur, TÜİK’e “Tümce ayrımsız husus söylemesin da tek gürültülü çıksın doğrular üzerine diye niteleyerek kurulmuş alım amma tüm tersini yapıyor. Öyle ayrımsız süreçteyiz kim güçsüz ve bedbaht insanlar… Yalanlarla anılacağına hakikatler ile çürümek istiyor insanlar, anca bir süreçteyiz. Türkiye’nin nabzı anketi var, inananlar yüzde 23,9. TÜİK kıyamıyor mu bizi incitmeye acaba, yani nedir bu? Yoksa ağız ağıza can mı faktör?” diye sordu.

Yürekli, “Enflasyonu düşük belirtmek Türkiye Cumhuriyeti tarihinin yeryüzü şişman alım gücü hırsızlığıdır” diye, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne oluyor biliyor musunuz? 2022 sayıları ile gelişigüzel ay Türkiye’nin 81 ilinden, 225 ilçesinden 27 bin 261 işyeri, 4 bin 274 konuttan, 904 husus çeşidi için kısaca 560 bin 392 fiyatı derliyor ve bunu 2 bin yabanlık ekiple yapıyor. Yazık o insanların emeğine yahu. 2 bin kişinin emeğini gasp ediyorsunuz ayrımsız zamanda. Yalnız insanların maaşları ve vergileri ile oynuyorsunuz, onların emekleri de heba oluyor. Çalışanlarınıza efsus.”

Kabadayı, “Sözlerimi şöyle angaje etmek istiyorum: Milyonların kaderi açıklayan pahalılık verilerine vabeste. O milyonlar devletin böylesine kırılan ayrımsız kurumuna hakkını helal etmiyorlar Sayın Icra Vekili. Bırakın devletin kurumlarını bundan sonra, Türkiye Cumhuriyeti’ndeki yoksullaşmış insanların, çaresiz gençlerin ahını almayın çıktı, devlete güveni zedelemeyin kim o kurumların tutsak olmaya mahküm ettiğiniz yöneticileri vicdanın müebbet hapsinde aynı dirlik kendilerini yargılamasınlar” diyerek konuştu.

Share: