İzmir Büyükşehir’den Üreticiye Yemleme Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dikili’birlikte 24 mahalleden 274 üreticiye hep 8 bin 512 çuval kuzu izam yemi dağıttı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ekinci ve köylüsüne sağladığı desteklerle üreticisinin yüzünü güldürüyor. Zaman Dikili’bile 24 mahalleden 274 üreticiye toplanmış 8 bin 512 çuval kuzu büyütme yemi dağıtıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, “Küçükbaş Hayvancılık Projesi” kapsamında Dikili’birlikte 18 mahalleden 128 üreticiye bütün 483 adet küçükbaş efsanevi dağıtmıştı. Yavrularla bu arada bu suret bin 104’e ulaştı.

BAŞKAN SOYER’E TEŞEKKÜR

Dikili’bile yem dağıtım törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Şevket Meriç, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Dikili Belediyesi Divan Üyesi Mustafa Demirel, Dikili Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Tamer Saf, muhtarlar ve üreticiler katıldı.

Törende konuşan üretici Amor Sever, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ederek “Bu hayvanları feda etmek üzereydik. Bu destekler yardımıyla vazgeçtik. Sağ olsun, var olsun” dedi. Yetiştirici Menekşe Gören da üretime bu sayede devam ettiklerini belirterek “Bu dağ zamanda Başkanımızın desteği çok ongun oldu, çokça teşekkürname ederiz Bronz Başkanımıza” dedi

40 BİN ÇUVALA YAKLAŞTI

Aliağa, Bornova, Buca ve Kınık ilçelerinde kocabaş hayvan yetiştiricilerine müteveccih benzen yemi desteğinde kâin İzmir Büyükşehir Belediyesi, küçükbaş hayvancılığı “kuzu izam yemi” ile pekiştirmek için Kiraz, Torbalı, Beydağ, Tire ve Menderes ilçelerinde 678 üreticiye bütün 39 bin 91 çuval ağızotu dağıttı. 2021’bile Muğla’da ise yangından etkilenen üreticiye 7 bin çuval yem tasdik edildi.

Share: