İzmir evcil haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’dahi eğitimde ve istihdamda düzlük alamayan zinde kadınların ekonomik ve sosyal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Taze Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi de CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana şayan iş ve hesaplı nema” hedefiyle yola çıkılan proje, Sülale ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı ile Mesai ve Toplumsal Düzenlilik Bakanlığı hisse senedi birliğinde, Mürekkep Milel Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı yoluyla yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir pilot memleket seçildi.

Projenin İzmir ayağını tay tay arabası Mürekkep Milel Kalkınma Programı İzmir Düzlük Izlence Yetkilisi Güvenç Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Gönül Karaarslan, Düzentileme ve Içtimai Düzenlilik Bakanlığı İstihdam Politikaları Ünite Uzmanı Esra Sermin Ağababa, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın saha aldığı takım Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını yerinde beslemek için Gaziemir Belediyesi’ne ziyaret etti. Kol, Gaziemir Belediyesi Matbuat Nişane ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilgin ile görüştü. Görüşmenin peşi sıra Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın birlikte icazet vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye dahil oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda da kadının içtimai hayatın değme alanında bulunması üzere çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın üstelik alelhusus bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Mürekkep Uluslar, Sabancı Vakfı üzere heybetli kurumlar eliyle da görülmüş olmasından şişman sevinme duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler üzere CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna kadar destekliyorum. Bu proje ile daha çok kadının eğitim ve hisse senedi olanağına kavuşacağına inanıyorum” diyerek konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilimci ise bu projede meydan almaktan haysiyet duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, her güzeşte dönüş imdi vatandaşımızın hisse senedi sahibi olması üzere oylumlu ayrımsız vasıtalık görevi görüyor. Hem iş verenle hem birlikte aksiyon arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran benzeri çekicilik olduk. Belediyedeki ekibimizin da özveren çalışmasıyla sayı farkı temas ay 100 vatandaşımızı, son 16 kamer süresince bin 620 vatandaşımızın gelişim sahibi olmasına aracılık ettik. Bu çalışmalarımızın Konfedere Uluslar Programı tarafından de görülmüş olmasından büyük bahtiyarlık duyuyoruz. Geleceğini Kuran Zihayat Kadınlar Projesi’ne oylumlu katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diyerek konuştu.

Share: