Jandarma yansıtıcı dağıttı

Çorum’un İskilip ilçesinde açıkgöz ekipleri traktör kazalarının önlenmesi için başlatılan, “Yansıtıcı Tak Görünür Ol” projesi çerçevesinde çiftçilere reflektör dağıttı.

ilçeye tutkun Şeyh köyünde traktörleri ile alay malay karye meydanında toplanan çiftçilere, İskilip İlçe Uyanık Komutanlığı trafik ekipleri vasıtasıyla, traktör kazalarını önlemeye yönelik alınacak tedbirler ile bu tedbirler çerçevesinde traktörlerin trafikte görünürlüğünü arttıran reflektör ve sürücülerin devrilen traktörün altında kalmasını engelleyen ROPS (Esirgeme Çerçevesi) demirinin önemi anlatıldı. Eğitimin arkası sıra traktör sürücülerine üçlü reflektör ve broşürler dağıtıldı.

Çorum Valiliği’nden yapılan açıklama dahi, “İl Açıkgöz Komutanlığı namına amacımız; ilimizde meydana gelen gidiş geliş kazalarının eke bire bir kısmını oluşturan traktör kazalarını genişlik örgen indirerek kazalardan kaynaklı ölüm ve yaralanmaların önüne geçebilmek. Bu amaçla; gidiş geliş denetimleri ile birlikte çiftçilerimizde farkındalık oluşturacak brifing ve bilinçlendirme faaliyetlerine bitmeme edilecektir” ifadelerine düzlük verildi. – ÇORUM

Share: