Jandarma’dan mızrap operasyonu

Gümüşhane’de aldıkları istihbaratı değerlendiren İl Güllabi Komutanlığı ekipleri yaptıkları faaliyet sonucu eroin özellik sevkiyatı yapılan otomobiller ve karye evinde uyuşturucu maddeler ele geçirdi.

Alınan bilgiye göre mülk merkezinde durma eden S.K. ve A.K.G’nin zarfında bulunduğu ticari makine ve Y.K. ve E.D’nin içre bulunduğu ticari taksi ile maden husus sevkiyatı yaptıkları bilgisini düz Suret İlçe Bitirmiş Komutanlığı ve ÇIFTLIK Ofis Müdürlüğü ekipleri araçları durdurdu.

Şahıslar ve araçlarda yapılan kontrolde esrar husus taharri köpeği “Değerli”ın reaksiyon vermesi üstüne adli makamlardan arama kararı düz Açıkgöz ekipleri yaptıkları kontrol sonucunda ticari göçüm içerisinde bulaşan yerine seyahat eden Y.K’nın oturduğu hamil altında 50 gram kubar yaman, 15 gram toz duman, 2 gram metamfetamin olduğu değerlendirilen eroin ve uyaran maddeler ile A.K.G’nin üstünde, maden ve münebbih konu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 13 bin 625 TL para ele geçirdi.

Olayla bağlantılı kendisine kaka A.K.G’nin Torul ilçesine ilişkin Budak köyündeki ikametinde Torul İlçe Bitirmiş Komutanlığı, ÇIFTLIK Idarehane Müdürlüğü ekipleri ve Eroin Arama ve Bomba Arama Köpeği unsurlarının katılımlarıyla yapılan aramada ise 2 skor av tüfeği, 3 sayı av tüfeği şarjörü, 6 adet cephane ile 30 gram kötü ile yaman öğütücü ele geçirilerek el konuldu.

Şahıslar çıkarıldıkları murafaa marifetiyle adli taharri neredeyse serbest bırakıldı. – GÜMÜŞHANE

Share: