Japonya’üstelik çalışanlar ayakta uyuyabilecekler

Japonya, merhametsiz emek hayatına getirdiği kullanılmamış ayrımsız uygulamayla özen çekiyor. Çıktı ofislerde, çalışanların uyuyup dinlenebileceği gaflet kutularına düz verilecek.

İnovasyonun arkasındaki möble şirketi Itoki’den Saeko Kawashima, Bloomberg’e şunları söyledi: “Japonya’dahi kendilerini aynı süre dalmak için banyoya kilitleyen çalışanlar var. Bunun metin olduğunu düşünmüyorum. Rahat tıpkısı yerde uyumak çok elan bereketli.”

Japon çalışanlar, iş kültürünü değiştirmeye müteveccih resmi uğraşlar verseler de ince mücahede saatleri ve kısıtlı müsaade günleriyle sıkça gündeme geliyorlar.

Aheste dönemlerde 100 saat faaliyet

Hükümet, birçok ortaklık ve kuruluşta mufassal mesai saatlerinin ve “karoshi” namına aşina ölçüsüz çalışmadan kaynaklanan ölümlerin ele alınmasına yardımcı olmak amacıyla 2018’birlikte Himmet Islahat Yasası’nı yürürlüğe koydu. Kullanılmamış tensikat, aşkın mesaide ayda 45 saate büyüklüğünde izin veriyor, ancak bati dönemlerde 100 saate çıkabiliyor.

Bu okkalı aksiyon hayatı bile insanların toplantılarda ya birlikte eve dönerken banliyö trenlerinde uyumalarına illet oluyor. Kawashima bakir uygulamayla insanların devir içerisindeki yorgunluklarını dindirebileceklerini söylüyor: “Bir Nice Japon eş küşayiş vermeden daim mücahede eğiliminde. Şirketlerin bu kutuları dinlenmeye yönelik henüz esnek benzeri yaklaşım namına kullanabileceğini umuyoruz.”

Japonya’nın tecim açığı beklentinin altında

 

Hollanda evden çalışmayı yasallaştırdı

 

Yurtdışında harıldamak üzere genişlik fiyatlı 10 şehir

 

Share: