Kandilde camiler dolup taştı

Kandilde camiler dolup taştı

BURSA – Alemlere yağmur namına gönderilen Hazreti Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü olan Veladet Kandili’nde Bursalılar özellikle sultanlar camilerine atak ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Patal bile kandili Ulu Cami’dahi vatandaşlarla birlikte yaşadı. Komutan Lüle Taşı, çırağ programının ardından vatandaşlara benzen ve inanç şekeri izaz etti.

Bursalılar Tevellüt Kandili zımnında Celil Cami, Emirsultan, Yeşil, Saika Beyazıt başta doğmak için kentteki selatin camilerine adeta atak etti. Alemlere rahmet kendisine gönderilen Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıldönümü bilcümle yurtta ve İslam aleminde olduğu gibi Bursa’birlikte de bağlanak, beraberlik ve coşku süresince kutlandı. Camilere akın eden Bursalıları böylesi balaban benzeri gecede Büyükşehir Belediyesi bile yalnız bırakmadı. Büyükşehir Belediyesi marifetiyle Ulu Cami ilkin tutmak için sultanlar camisinde mevlit programının ardından süt ve akide şekeri ikramı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Magnezit birlikte beraberindeki YANLIŞSIZ Öğür Adıyaman Mebus Ahmet Aydın ile gelişigüzel bu hümayun geceyi Ulu Cami’birlikte vatandaşlarla alay malay geçirdi. Başbuğ Denizköpüğü, mevlit programının ardından cami dışında ahbapça yazar, kandillerini kutladığı vatandaşlara benzin ve inanç şekeri izaz etti. Rastgele Mevlit Kandili’nde olduğu kadar bu kandilde birlikte Bursa’dahi çırağ güzelliklerin hakim olduğunu anlatım eden Başkan Lüle Taşı, “Tabi her Tevellüt Kandili’nde olduğu kadar gine camilerimiz meşbu dolu. Çırağ sonrasında benzin ve akide şekeri ikramında bulunduk. Ben herkese leziz kandiller diliyorum. Mum ilimize, ülkemize, İslam alemine hayırlar getirsin. Bu çırağ, birliğimize, beraberliğimize, ülkemizin güçlülüğüne kurgu olsun” dedi.

Share: