Kapıkule’de gurbetçi sülale İYİ Parti’ye Reisicumhur Erdoğan’ın konuşmasıyla cevap verdi

Kapıkule Çizi Kapısında çevrim yolunda olan gurbetçileri ülfet eden İYİ Öğür heyetine araç teybinden Reisicumhur Erdoğan’ın konuşmasıyla yanıt verdiler.

İYİ Öğür heyeti Edirne’de partisinin Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanı olarak fariza fail İYİ Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Rıdvan Çevrimli başkanlığında gurbetçileri çevrim uğrunda Kapıkule Eksen Kapısında ziyarette bulundu. Gerçekleştirilen basın açılamasının ardından Kapıkule’de yaşadıkları Avrupa ülkelerine yaklaşmak için ilk kânun bekleyen gurbetçi araçlarını ülfet fail İYİ Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Rıdvan Usta ve beraberindekilere gurbetçi aile Cumhur Reisi Erdoğan’ın konuşmasını kurgu teybinden açarak yanıt verdi.

“Bizim teröristlerle işbirliği fail partilerle işimiz olamaz”

Reisicumhur Erdoğan’ın konuşmasıyla İYİ Parti heyetine karşılık verdiklerini ifade fail gurbetçi vatandaş Ayşe Nermin Tok, “İYİ Parti ile işimiz imkânsız, CHP ile işimiz olamaz. Bizim oyumuz Tayyip Erdoğan’a sonuna kadar arkasındayız. Bizim teröristlerle işbirliği yapan tek partiyle ilişiğimiz gayrimümkün. Onlar geldiği antlaşma gördük ve dedik kim bildirme iyice cevabı Cumhurbaşkanımızı konuşmasıyla vereceğiz dedik, açtık sesi ve onlara müstelzim karşılık verildi. Tığ sonuna büyüklüğünde Erdoğan’ın yanındayız” dedi.

“İnşallah 2023 yılında bunlara uz yolculuklar diyeceğiz”

Kapıkule Çizik Kapısında vakit bekleyen gurbetçi Yaşar Tok da gereken cevabı açacak teybinden açtığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla verdiğini belirtti. – EDİRNEShare: