Karaman’da baraja sakıt hafif ticari araçtan zehir haber: Sürücünün cesedi 7 saatlik çalışmanın arkası sıra çıkarıldı

Karaman’da baraja sakıt belli belirsiz ticari miftah ve sürücünün cesedi 7 saat süren çalışmanın peşi sıra sudan çıkarıldı.

Görüngü, esbak akşam ezanı saat 20.30 sıralarında merkeze sınırlı Dereköy sınırlarında kâin Fisandun Barajında yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, oğluyla birlikte baraj gölüne balık tutmaya gelen İbrahim Kırcal, duyduğu gürültünün ardından bulunduğu yere yaklaşık 200 metre mesafede ayrımsız aracın suya düştüğünü fark etti. Aracın düştüğü yere mevrut İbrahim Kırcal, muavenet etmek amacıyla bağırırken, anahtar sulara gömüldü.

112 Evgin Çağrı Merkezini arayan Kırcal durumu bildirdi. İhbar konusunda görüngü namına, AFAD, itfaiye, keyif ve kurnaz ekipleri atıf edildi. Baraja mevrut ekipler ara bulucu bulabilmek için suya indirilen bot ile çalışmaya başladı. AFAD ekiplerinin sualtı kamerası ile yaptığı kısaca 1 saatlik çalışmanın ardından belli belirsiz ticari aracın suya düştüğü içtima tahminî 6 metre ilerisinde ve derinlikte olduğu belirleme edildi. Aracın sudan çıkarılabilmesi ve taharri çalışmaları üzere Konya, Adana, Aksaray ve Mersin’den dalgıç adamlar istendi.

Araç sürücüsünün cesedine 7 saat bilahare ulaşıldı

Fenomen namına önce ulaşan Konya Sualtı Ekip Amirliğine kapalı Kurbağa Adamları hazırlıklarını tamamlayarak baraja girdi. Kurbağa adamlar ilkin Karaman AFAD ekibinin sualtı kamerası ile yerini tespit ettiği aracın yanına inerek plakasının 70 FY 356 olduğunu belirledi. Daha bilahare aracın plakasından icazet sahibine ulaşıldı. Ekipler, cevaz sahibi babanın, arabayla ayrılan 30 yaşındaki oğlu İbrahim Yaşar’a aynı tür ulaşamadığını öğrendi. Gene suya giren kurbağa adamlar gücük müddet bilahare üst camı kırık olan aracın yakınında Yaşar’ın cansız bedenine da ulaşarak sudan çıkardı. Uyanık aracın baraja uçtuğunda Yaşar’ın yanı sıra birisinin olup olmadığını belirleyebilmek amacıyla polisle irtibata geçerek PTS kameralarından görüntülerin incelenmesini istedi. Alıcı kayıtlarında Yaşar’ın araçta kendisinin bulunduğu ve baraj bölgesine de yegâne başına geldiği belirlendi. Bunun konusunda kontrol çalışmalarına serencam verilirken, baraja uçar belli belirsiz ticari şalter kepçe yardımıyla sudan çıkarıldı. Görüngü yeri inceleme ekibinin yaptığı incelemenin peşi sıra İbrahim Yaşar’ın camit bedeni ölü açımı olmak üzere Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma bitmeme ediyor. – KARAMANShare: